Uyum sağlamıyor,anaokulundan alın diyen öğretmen

gecce soruyor: 10

Merhaba hanımlar kızım anaokuluna başladı fakatöğretmenimiz daha şimdiden vazgeçmiş durumda çok ağlıyor aklı hep sizde diğer öğrencilerimi kaybediyorum vs diyor pazartesi günü hazırlayarak getirin dedi fakat 2haftadır hergün telefonla arıyor önce kızımın ağlayışını dinletip konuşturuyor sonra da durmuyor gelin alın diyor 23 yıllık öğretmenmiş fakat bukadar inatçı bir çocuğa rastlamadığını söylüyor öğretmen olmak kolay ama herkesin bu kutsal mesleği Hakkı'nı vererek yapamadığını gördüm siz ne yapardınız böyle bir öğretmen ile devam edermiydiniz?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


elfuraszgr

Çok enteresan ilk defa böyle bir öğretmenle karşılaştım:) yada çocuğunuz gerçekten başarılı:)) başka okul deneme imkanınız yok mu yada başka bir öğretmen .Hiç ayrılmadınız mı bu zamana kadar


guta

2 haftada alışamamış olabilir aslında. Benim oğlum aylarca ağlamıştı. Ama tabi bırakırken çok ağlamıştı, sonra gün içerisinde sorun olmadığını söylüyorlardı. Anladığım sizinki gün içerisinde de ağlıyor. Ama hemen çocuğu okuldan almak bir çözüm değil, öğretmen için en kolay çözüm tabi. Ben olsam o öğretmen ile devam etmezdim. Size onun ağlama sesini dinletiyorsa bence gün içinde çocuğunuza bol bol sus artık, yeter artık, ağlama diye fazlasıyla baskı da yapıyordur. Bu şekilde zaten çocuk o öğretmene alışamaz. Bence fazla yıpratmadan başka bir okul ya da başka bir öğretmen denemelisiniz.


iflah_olmaz

Cocugunuzu derhal o ogretmenden alin.nasil.bir mantik kotu bakicilar gibi arayip ses dinletmek????mudurle konussaniz o ogretmen uyarilsa bile guzel bir bağ kurabilecegine inanmiyorum o ogretmenle.baska kres yada baska ogretmen alternatifiniz yok mu???1 ay aglayam cocuklar var.isi o onun yahu.


birbebekannesi

Bende diger annelere katılıyorum, bosuna yıpranmasın. Başka bir yer daha iyi olacaktır. Size aglamasini inleterek bu kadar strese sokan öğretmen kizinizla diyologu nasıl olabilir ki? Ben kesinlikle başka bir yeri seçer ve devam ederse sorun pedagogla gorusurdum.


neval689

Müdüre iletin derim ama o sorunlu öğretmenden alın derim okul değiştirmeyinmaviboncukk

Bu nasil bir manyak ogretmen size aglayis dinletiyor. Oncelikle sorum su, asamali baslatmadiniz mi?ilk hafta 2 gun 2 saat ve sonra kademeli artirmadiniz mi? Bir iki haftada tam gune gectiyseniz ve daha once de okul deneyimi yoksa sorun yasamaniz normal


maviboncukk

Ben olsam acilen o okuldan ve o ogretmenden alir, travmalari ni bir pedegog yardimiyla iyilestirip baska bir okula verirdim.. Ama bu durumda baska okula alismasi daha zor olacak, yasadigi kotu tecrube neticesinde..

Bu arada yardimci ogretmenler yok u sinifta, aglayinca alip cikartmiyorlar mi


Ebru_A

Benzer bir travma yaşadık. Pedagog yardımından ziyade bize bayağı uzun bir zaman okula ara vermek ve konuyu unutmak iyi gelmişti. Bu süre sonunda başka (daha önce güvenip referans aldığınız bir okula) kademeli olarak başlatın. Çocuk alışmadan okuldan ayrılmayın derim. Kolay gelsin.denizsema

Hiç vakit kaybetmeden ve çocuğunuzu bu kişinin kötü etkilerine maruz bırakmadan alın ve başka bir öğretmen ya da imkanınız varsa okul deneyin bence de. Baştan çocuğa ümitsiz vaka olarak bakan bir öğretmenden ne bekleyebilirsiniz? Çocuk da bunu sezmiş ve bu sebepten huzursuzlanıyor belki de?


sLnKA

Okul Değiştirme şansınız varsa hiç durmayın. O öğretmeni de yetkilisine şikayet edin.

Evet aglayabilir sürekli sizi isteyebilir ama ogretmen bu sekilde davranamaz. Alır kucağına teselli etmeye Çalışır. Sizinle bir yol bulmaya Çalışır.

Benim kızım 18aylikkenden beri kreşe gidiyor ve hala bazen anne gitme bekle diyor. Oturup bekliyorum. Bazen gitmicem diyip ağlıyor. Bir sure dışarıda birlikte oturuyoruz. Konuşup ikna etmeye çalışıyorum. Git dese bile bir sure Kapıdan dinliyorum. Ağlayıp Sınıfa girmediğinde alalım mi diyorlar! Asla! Kendi ikna olup rızasıyla girene kadar konuşuyorum.

Tabi ben çalışmıyorum suan biraz da onun içinmeliyim var ve yapıyorum. Ama Başlarda çalışıyordum ve o zaman da arabada yol boyu hep anlatıyordum. Anneler ise kızlar okula gider vs diye.

Ben kreş icin anaokulu icin ağlayıp hırpalanmasına dayanamıyorum.

Ağlar Ağlar Alişir demeyin sakin ve bir aksiyon alin.Cevaplamak için Üye ol