Uyumak istediği halde uyuyamama

asyagezgini soruyor: 8

5 buçuk aylık kızım 3 gündür gece 1 civarı uyanıyor ve tüm çabalarımıza rağmen  tekrar uykuya dalmakta zorluk çekiyor.1 saat önce beslenmesine rağmen aç mı ki diye tekrara beslemeye çalışıyorum ama reddediyor. Belli ki karnı tok.Ama sorunun ne olduğunu çözemedik.Ciddi bi şekilde ağlamıyor ama uyumak için çırpınıyor resmen.Yani gözlerini açamıyor uyumak için mızıldanıp duruyor fakat 1 bucuk saat uğraşmamıza rağmen uykuya dalamıyor.Son 3 güne kadar gece uyansak bile bir kaç dakika içinde uykuya tekrar geçebiliyorduk.Ne oldu da bugünlerde düzenimiz değişti bir türlü çözemedim?Bi fikri olan var mı?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


dincelay

Aynen,benimki bugün çıkardı dişi, cok huysuzdu kaç gündür, dün 2 çay kaşığı kadar calpol verdim aşı da olduğu için, cok rahatlattı.


nilgun27

Damakları kaşınıyor olabilir.


neretva

Diş ağrısı uykuya dalmalarını önleyen bir ağrı. Elinizle bir bakın, kabarmış bir yer var mı? Bir de anladığım kadarıyla gece 12de besleniyor. Onu biraz erkene çekebilirsiniz. 1130 gibi olursa gece uykusu etkilenmez. Son olarak tam 6. ay dönümünde 1 hafta kadar süren bir atak oluyor, çok mızırdak oluyorlar. Bu da olabilir.


asyagezgini

İlk bebeğimiz olduğu için neyden şüpheleneceğimizi bilemedik ilk başta.Taa ki 3. günün sonunda aklımıza geldi diş mi çıkaracak acaba sorusu.Tabii diş çıkarma belirtileri de nasıl oluyor onu da bilmeyince gece eşime yarın ben bu durumu nurturia da bi sorayım dedim :) Peki bu belirtilerden sonra hemen çıkar mı ilk dişi yoksa ayları bulur mu?Bir de huzursuzluğu geceyle sınırlı kalır mı yoksa gündüzleri de belirti,sıkıntı vermeye başlar mı?marina27

benim önerim de yüksek ateş, hastalık vs. olmadığı sürece calpol vermemeniz. uyku sıkıntıları sebepsiz olabiliyo, meme emen bebekse sadece annesini emmek için bile uyanıp mızırdıyo misal benim oğlum.. diş için pırasa kereviz sapı, soğuk jelli dişliklerle rahatlatabilirsiniz, ama tabi gece uykusunda bu yöntemler çok mümkün değil. diş jelleri de bir çözüm olabilir, ama huysuzlanıyor diye doktor önerisi dışında calpol vermeyin.


marina27

o tavsiye edilmeyen diş jelleri toplatıldı zaten piyasadan, bitkisel içerikli yeni jeller var. calpol içmesinden daha zararlı değil emin olun..


asyagezgini

Fikir ve önerileriniz için hepinize çok teşekkürler arkadaşlar


marina27

Balköpüğüm ben eczacıyım ve calpolün de peditusun da ne olduğunu gayet iyi biliyorum. Ben eczacı olduğum halde eczaneme gelen 5 aylık bir bebeğe geceleri huysuzlanıyor diye calpol içirin demem bunu doktorun demesi gerekir! Yapabileceğim önerileri yazdım zaten daha ötesi, ilaç önermek hiçbirimizin işi değil. Doktor bile olsa muayene etmeden bebeğin gerçek sıkıntısını anlamadan calpol peditusu önermesi de doğru değil. Maalesef ülkemizde böyle ama siz de haklısınız, herkesin bebeği calpol ve peditusla pedifenle büyüyor, en basit viral enfeksiyonlara hemen antibiyotik yazılıveriyor..


Cevaplamak için Üye ol