Ek gıda başlama zamanı ?

annekuzu soruyor: 7

ek gıdaya 6. aya girince mi? yoksa 6.ay dolduktan 7.aydan gün alırkenmi başlanılır?

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


versus

Biz 6. ay bittiğinde sebze püresi ile başladık, sonraki hafta meyve, sonraki hafta yoğurt ekledik. Henüz kahvaltıya geçmedik. Zaten o kadar az yiyor ki, ana yemeği şu an için hala süt bizimkinin. 

Boy kilo gelişimine göre doktorunuz uygun zamanı belirler zaten. Sütünüz varsa, her zaman en değerli besin anne sütüdür, acele etmeyin :)


CokBilmis

Siz yemek yerken sizin yemeğinize sulanmaya başladıysa, ek gıda zamanı gelmiş demektir :)


gokalpileseyrialem

Merhaba
Hamilelik annelik ve bebek bakımı ile ilgili kendi tecrübelerimle yazdığım bir blogum var.
Ek gıdaya başlama ayı ve hangi yiyeceklerin tercih edilmesi gerektiği ile ilgili yazımın faydası olabilir diye düşünüyorum.
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2011/02/6-aylk-bebek-gelisimi-1-kat-gdaya.html


nuriye_

bazı  doktorlar altıncı aydan sonra ek gıda ya baslatıyorlar.ama bizim doktorumuz 4 aylık iken meyve sularından baslattı.ek gıdaya geç başlarsa alışması zor olur demişti doktor.bebegim şimdi 5 aylık devam ediyoruz meyve suyu ve püresi, yogurt. kaşık maması da veriyorum seviyor bebegim yemegi. 


eab

Bizde 2 gün önce 5 aylık olduk.Aylık kontrolünde doktorumuza sorduk başlıcakmıyız diye kilosu yerinde 6 aylık olsun meyveyle başlarız dedi.Yemeklere çok ilgili ben yerken ağzını oynatıyor. yemek istiyor ama yine 1 ay daha beklicez.elfpnrckr

Önemli olan bebeğinizin ve sizin hazır olmasıdır. Şu yazımda ek gıdaya ne zaman başlanması gerektiği hakkında detaylıca bahsetmiştim. http://www.guncelanne.com/adim-adim-ek-gidaya-gecis/
Cevaplamak için Üye ol