Fantomalt mama

cerodero soruyor: 4

Merhaba 15 aylık kızım 6 aydır kilo alamadığından hala 8,800 gr. doktorumuz Fantomalt mama ve sıvı bir protein destek maması verdi. 3 ay kullanmamızı söyledi.

Daha önce bu mamayı kullanan anneler var mı?İçim hiç rahat değil çocuğa böyle suni yollarla kilo aldırmaya çalışmak yanlış geliyor. Şekerli şekerli yapış yapış bir tadı var. Bu konuda fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


derya275

Merhaba iyi günler benim kizimsu an 33 aylık biz 1 yaşını  7 500 kilo ile tamamlamistik.3500 kilo doğan çocuğum 2 aylik tan sonra kilo alımı durdu cocuk gasteoya gitmiştik o fantomalt ve protifar vermişti kac kutu kullandık hiç bi etki göremedik ışte 1 yasi 7500 kilo ile tamamladı o arada bütün testleri yapıldı hiç bilse çıkmadı.takı 15 aylik oluncahastalandı  kusma ates ile beraber hastaneye gittik bizim için çok zor bir süreçti allah dusman ima yasatmasin bilinci gittiölümlerden döndü meğerse genetik bi rahatsızlığı varmış şimdi çok şükür çok iyi cocuk metabolizma takip ediyor siz yinede doktoru uzun kulağına su kacirin metabolizmaya mi gitsek acaba diye güzelce bi sorun belki de kilo almamasının altinda bi sebep vardır bize metabolizmanın dediği şey bu hastaligi her doktor anlamaz gastro anlamaya bilir demisti


cerodero

Çok haklısınız bende bu sebepten muzdaribim zaten. Altında yatan sebebi bulmak lazım. Çölyak, vitamin eksizkliği, kan tahlili ve troid testleri yaptılar. Bişey çıkmadı. Ama benim için rahat değil çünkü mama verip suni yollardan kilo aldırmaya çalışmak yerine sebebini bulmak istiyorum. 

Sizin teşhis edilen hastalığın adı neydi? Çok geçmiş olsun bu arada sağlığına kavuşmasına çok sevindim.


derya275

Tesekkur ederiz Siz doktorumuz değiştirin illaki hi sorunu vardır cocugun yoksa neden kilo almasin ki?glikojen depo diye bir hastalık hala tam tani alamadık sadece bu hastalık üzerine duruluyor hastalıkta su vücuda alınan şekeri vücut enerjiye ceviremiyor kullanamıyor yani vücutta depolama yapıyormuş  cocuk hipoglisemiye giriyormus yani sekeri dusuyomus hastalığın çok çeşit tipleri varmış bizim hala tipimiz belli degil surekli sekerine bakiyorum evdee 3 ayda bir kon5role gidiyoruz falan filan 


cerodero

Çok teşekkürler msjınız için, sağlıkla büyüsünler inşallah...Cevaplamak için Üye ol