bebeğim biberon kullanmıyor..ne yapmalıyım?

edizimmm soruyor: 4

bebeğim 10 aylıkk hiç biberon kullanmadık.yalancı memede kullanmadı geceleri biberonla beslemk istiyorum çünkü memem ağzında oyuncak gibii nasıl alıştırrcamm yardımm..silikon we kauçuk kullandım hiç eemiyorr

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


kedidirkedi

Avent'in yumuşak uçlu valfli suluklarından alıp kullanabilirsiniz.


gokalpileseyrialem

artık gece beslenme döneminiz geçmiş bu saatten sonrası gece sık uyanması için bahane olacaktır. Alternatif çözümler üretmek yerine gece emzirmeyi ve beslemeyi sonlandırmanızı tavsiye ederim. 6 ayı geçtiği için gün içindeki sıvı alımlarında da deneme bardağını öneririm.
Hamilelik annelik ve bebek bakımı ile tecrübelerimi paylaştığım bir blogum var. Sizin için olmasada bu başlıkta biberonla beslemeye alıştırmak isteyen daha küçük aylarda bebeği olan annler için biberona alıştırma yazımı ekliyorum.
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2011/02/bebekler-biberona-nasl-alstrlr.html


polen

gece beslenmesi kesilebilir artık.hem şu saatten sonra niye biberon veriyorsunuz ki,başlaması dert,bırakması dert,alışınca yanında taşı,temizliği,ooo birsürü dert.kaşık ve bardağa alıştırabilirsiniz.yavaş yavaş deneyin,bardaktan içerken de 60 derece açıyla yatırın,ağzına minik minik dökün,yuttukça devam edebilirsiniz.bardağı çok doldurmayın,20-30 ml kadar koyun,bittikçe ilave edin.bu zor gelirse,kaşık zaten kolay.uyurken bile kaşıkla ya da bardakla içiriyorum ben suyu,alışınca oluyor.
oğlum hep biberon,emzik kullandı,emziği 6 ay önce çok zor bıraktık.biberondan ise süt içerken hala vazgeçemiyor.seneerdir,emzik biberon derdiyle uğraşmış birisi olarak derim ki,onlarsız çook daha rahatız ikinci çocukta.bir kaşık,bir bardak heryere gidiyoruz.


MamaMelodi

Merhaba.Bebegim doğduktan sonra ilk 4 ay vermedim biberon.Beni emmeyi bırakacagından korktum cünkü cevremdeki bir cok kişi bunun olabilecegini söylemişti.4 aylıkken denedim 1 kere aldı ve ondan sonra hiç kabul etmedi.damaklı,silikon herbi modeli denedim ama olmadı.sadece kaşık kullandım.Sanırım başlarda alıştırmak lazım.Anne memesine alştıgından dolayı bi süre sonra yapay geliyor ee haliyle istemiyor :) Bu saaten sonra cok gec .Artık bardaga alistirmak lazım.Diş sağlığı açısından da bu öneriliyor..Cevaplamak için Üye ol