gebeliğin kaçıncı haftasında magnezyum ve kalsiyum kullanmalıyım?

esum soruyor: 4

Merhaba, 21 haftalık hamileyim. henuz elevit-vitamin dısında bir takviye vitamin element hapı vs almıyorum. gebeliğin kaçıncı haftasında magnezyum ve kalsiyum kullanmalıyım? doktor vermese de ısrarla istemek mi gerekir? geç kaldım mı? Bir de kasık ağrılarım oluyor,sanki hamlamışım gibi kas ağrısı oluyor kasıklarımda. acaba magnezyum eksikliğinden midir? yoksa başka sebebi mi var?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


angelique

beni kalsiyuma 3. aydan magnezyuma da 6. aydan sonra baslatmisti dr.um. kalsiyumu mutlaka tum gebelere verdigini magnezyumu ise kramplar olmasi halinde kullanmami soylemisti.


ediluj

benim kadın doğumcum aynı zamanda üniversitede hocaydı ilk aylardan itibaren kalsiyum ve magneziyumu verdi.magnezyum kramplar dışında kabızlığı,şişkinliği önlemesi açısından da faydasını görürsün dedi..Son dönemlerde bacak krampları şiddetlenebiliyor dr unla paylaş bunubence..birde demir kullanıyorsun değil mi??


esum

hanımlar, elevit kullandıgım için extra demir hapına başlamadım, doktor randevum 2 hafta sonra. şeker yükleme testi için gidicem. ozaman kadar kafama gore gunde cal-d vit 1 tane, magvital 1 tane baslıyayım diyorum. doktorumu arıyorum ama hep muayenede oluyor, konuşamıyorum.. bu durum da sinir bozucu. anında cebinden arayabilecegim iyi bir doktor istiyorum ankarada:( cevaplayan arkadaşlara teşekkür ediyorum.


esum

teşekkür ederim cevabınız için.Cevaplamak için Üye ol