Kanguruda oturmasını nasıl sağlayabilirim?

seraphic soruyor: 9

Bebeğim 3,5 aylık ve 7500 gr. Sürekli olmasa da sık sık kucakta gezmek istiyor. Babasının ve benim artık bel ağrılarımız başladı. Bu sebeple internetten manduca kanguru siparişi vermiştim. Bugün elime ulaştı ama tüm denemelerime rağmen uzun süre oturmasını sağlayamadım. Bacaklarını açıp oturtmaya çalışıyorum çünkü kullanma klavuzunda bu şekilde oturtulması gerektiği yazıyor. Ancak bacaklarını yeterince açamıyor sanırım içerisine girdiği an ağlıyor. Bugün fazla baskı yapmamak adına denemedim ama yarın yan pozisyonda oturtmayı deneyeceğim. Acaba yanlış mı oturtuyorum yoksa kanguruyu iade mi etmeliyim?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


MCA

kanguru ve sling hayat kurtarıcı cidden. benim kızım da ilk denemelerde ağlamıştı. sık sık denedim, çok ağlarsa geri çıkardım, içine koyarken tedirgin davranmadım ,dikkatini dağıtmaya çalıştım ve yürüdüm sevdi ve alıştı. hatta içinde uyurdu.


fistikcik

Evin içindeki denemelerde mutlaka ağlıyorlar. Kanguru ya da slingin içindeyken dışarıda olmanız ve yürümeniz gerekli ağlamaması için. Dışarıda ve yürüyebileceğiniz bir mekanda tekrar deneyin.


neretva

Başını tutabiliyorsa dışarı dönük koyabilirsiniz, onu daha çok seviyorlar. Bir de sling zamanla alıştıkları birşey. Vazgeçmeyin. Her gün 5-10dk bağlayın. Mümkünse karnı tok, uykusunu almış, çevereye ilgili ama sakin olduğu zamanlarda bağlayın. Müzik açın ve dans edin. Evin içinde, dışarıda biraz dolaşın. Farklı şeyleri tepeden görebilmek çok hoşuna gidecektir.


cano

manduca kanguru bendede var ilk giydirilme esnasında bizimkide ağlar ama giydirdikten sonra hem rahat şekilde gezeriz hem uyur hemde gazınıda çıkarır ki sizn bebeğinizde kilolu şu an slingde daha çok zorlanırsınız ben yanı hiç yapamadım bugüne kadar hep önde taşıdım ilk başta ağlıyorsa bırakın alasın arka kemerini takıp dolaşmaya başladıktanm sonra susacaktır  ben dr muzada  gösterdim acaba bacaklar çokmu açılıyor diye bana verdiği cevap şekil bozukluğu olan çocukları bu tarz şeyler giydirilerek düzeltildiği oldupersephone110

bende ergo baby aldım ama bebeğim bacaklarını yeterince açamıyor. acaba erken mi? kaç aylıkken ergo baby kullanmaya başladınız?


ozgu_naz

kızım kilolu bir bebekti ve görünüşe göre sizinde öyle.asla oturtamadım ben.sürekli feryat ederdi. sıkıştığını düşünüyorum ben orada ve vazgeçmiştim kullanmaktan


seraphic

Sanırım ben de iade edecegim.Babasıyla birlikte tekrar denedik ama bacakları uzun olduğu için açamıyor ve ağlıyor.2 dk bile oturamadı ve çıkardıktan sonra da iç çekerek ağladı.Daha fazla ağlatabileceğimi zannetmiyorum.


ElfAna

Hem kanguru hem de sling tecrubemiz oldu. Ilk  oglumda kanguru kullandim. Ikinci oglumda wrap sling kullaniyorum. Wrap' te bacaklarini acmak zorunda kalmiyoruz. Anne karnindaki pozisyonu alarak slingin icinde kivriliyor ve cok rahat gorunuyor. Yanlis hatirlamiyorsam; kanguruda bebek 10kg' ma yaklasinca siddetli bel ve omuz agrilari basliyor.


seraphic

leylaveben teşekkür ediyorum bilgiler için, gerçekten yararlı bir video olmuş bir de bu şekilde oturtmayı deneyeceğim. Dün denediğimde bacakları daha rahat etti sanırım ve 10 dk kadar ağlamadan durabildi içerisinde. Yanlış pozisyonda oturttuğumu anladım tabii. Peki bir soru daha sormak istiyorum yüzü dışarı dönük bir şekilde oturtmam mümkün olur mu?


Cevaplamak için Üye ol