İZMİT'TEKİ DÜŞ BAHÇESİ ANAOKULU

sirin_mert soruyor: 10

Merhaba,

İzmit'te bulunan Düşbahçesi anaokulu ile ilgili olumlu veya olumsuz yorumlarınızı benimle paylaşırsanız sevinirim.

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


thalassapolis_Deniz

Biz üç haftadır oyun grubuna gidiyoruz gayet memnunuz


izmit

Merhaba , bizde uzun bir süredir Dus Bahcesi Anaokuluna gidiyoruz... Herseyden çok memnunuz. Hiç düşünmeden izmitteki en iyi anaokul diyebilirim


ayca34

çok öğretmen değiştirdiklerini duyduğum için ben yollamaktan vazgeçmiştim oraya


yasminada

düş bahçesi olup olmadığına emin değilim daha yeni bir arkadaştan geldik oğlu 5 yaşına giriyor geçen sene eylül -ocak arası gönderdikleri bir yerden bahsetti düşle başlayan bir yerdi kahvaltının çok kötü olduğu,su isteyen oğluna sen içersen diğerleri de ister cevabı,ilgili anne babaya tavır(ilişimize karışma tutumu) ve servisten iner inmez altına kaçıran çocuk  gibi korkunç şeyler anlattılar.anladım ki kreş işine çok dikkat etmek gerek.


izmit

Merhaba, benim iki çocuğum da Düş Bahçesi Anaokulu'na gidiyor. Yukarda bahsettiğiniz şeylerin hiçbiri bizim başımıza gelmedi, yönetimden de öğretmenlerimizden de çok memnunuz. Hatta önerdiğim diğer arkadaşlar da halen devam ediyor ve onlar da eğitimlerinden ve çocuklarla ilgiden çok memnunlar. Her yıl öğretmeni değişiyor, İstanbuldaki köklü okullarda da böyle bir sistem var. Benim için öncelik en iyi eğitimi vermeleriydi, çocuğum diğer arkadaşlarımın çocuklarından bu anlamda bir hayli ileride, bunda Düş Bahçesinin katkısı çok büyük.
Gelecek yıl da Düş Bahçesi İlkokuluna başlatmayı planlıyoruz. İlkokula devam eden arkadaşlarım eğitim modelinden çok memnun olduklarını söylüyor. İyi ki ilkokulu açtılar bir de okul aramak zorunda kalmayacağım için mutluyum.  doktor3291

Bir doktor olarak şunu diyebilirim;

Ufak yaşlardaki çocukların devamlı iletişim kurdukları insanların değişmesi hoş bir şey değil. Arada zaman içinde oluşan güven duygusu var. Bir bebek bile annesine 1 ay sonra artık tanımaya başlıyor ayırt edebiliyor.Bir eğitmen değilim ancak  istanbuldaki köklü okulların bunu yatığını düşünmüyorum.Bir okulda devamlı öğretmen değişiyorsa ya orası çalışma ortamı olarak iyi bir yer değildir ya da az ücret veriyordur. Ben şahsen öğretmenlerinin iyi çalışamadığı bir yere çocuğumu göndermem.Tabii asıl kararı oraya giden öğrenci velilerine sorarak karar vermek lazım


cyberknife

Kesinlikle gondermeyin. Neden mi

1 Sık öğretmen değişimi

2 yeterli donanıma sahip olmayan öğretmenler

3 şirket 2 sahibin söyledikleri ile gidiyor mudur formalite icabı orada

4 bir kolej için yetersiz alan

5 çocuğunuz okuldan mutsuz olsa bile cevap "burada öyle bir sorun olmuyor"

6 öğretmenler sürekli baskı halinde rahatsız çalışma ortamı

7 oğretmenlerle direk iletişim kuramıyorsunuz. (anaokulunda böyle ilkokulu bilemiyorum)


sorumluveli

Düş bahçesi anaokulu okul öncesi eğitim için fena değil .. Çocuklara yapılan her şey reklam .. İngilizce olarak 1 den 10 kadar sayma ezberletilerek müzik eşliğinde velilere gösteriler  yapılır...

İlk Okul Olarak :

- Çok sık öğretmen değiştirirler .Öğrenciler öğretmenlere , Öğretmenler de öğrencilere adapte olamazar.

- Çok fazla ve gereksiz  kırtasiye aldırırlar . ( Bana kalırsa bir kısmı ana okulunu finanse etmede kullanılıyor. )

- Çocukların okulda çok eğlendiği ve mutlu olduğu imajı velilere yansıtılır.

- Öğretmenlerle birebir iletişim kurmanız çok zor. Devamlı olarak okul sahipleri  yalnız bırakmazlar. her konuşmaya müdahale eder ve konuşmanın seyrini istedikleri gibi yönlendirirler.

- Okul eğitim materyalleri tamamen yetersiz.

- İlk dönem ücretsiz olan etkinlikler ikinci dönem hemen ücretli olur ..

- Öğretmenler genelde okul sahibinin sözünden çıkamayan acemi yeni mezun insanlardan seçilir ve üzerlerinde mutlak baskı ve hakimiyet kurulur.

- Öğle yemeklerinde çok az yemek verirler sorgulandığı zaman çocuklar istemiyor diye hazır cevap verilir.

- İstikrarlı bir gidişat yoktur.

izmit

Merhaba ustteki yorumlar beni cok sasirtti. Ozellikle yazmadan duramadim. Benim cocuklarimin Dus Bahcesine devam ettigini daha once yine burada belirtmisttim. Bu okulda yillardir 2 cocugu okuyan deneyimli bir veli olarak ustte yapilan yorumlara hic katilmadigimi belirtmek istedim.

Cocuklarimin ingilizcesi istanbulda Bilfen gibi iyi okullarda okuyan pek cok arkadasiminkinden iyi. Maksadimiz yaristirmak olmasa da artik ailesinden bir birey gibi hissettigim Dus bahcedindeki egitimin sonucu ortada.bence izmitteki en iyi ingilizce egitimi bu okulda hem de tartismasiz.

Ve iyi ki siki denetlenen ve surekli daha iyisini isteyen yoneticilerin oldugu bir yer. Ben bir anne olarak cocuklarim icin en iyisinin istendigi bir okulda olmalarini tercih ederim. Bugune kadar da memnuniyetsiz oldugumuz ve cozum uretilmeyen hicbir sey olmadi.


cyberknife

Sayın izmit, şöyle yukarı doğru  paragraflara baktımda 6 kişi memnuniyetsizliğini bildirmişken sadece siz çok memnun olduğunuzu dile gertimişsiniz bu durumda %85 gibi olumsuz bir oran çıkmış oluyor. Aklıma bu durumda sizin düş bahçesinde görevli bir kişi olduğu gibi bir seçenek ortaya çıkıyor, diğer bir seçenek ise okul yönetiminin size ayrı bir ilgi göstermesidir. Eğer değilse size şunu belirteyim. O okulun yöneticileri eğitimci değil işletmecidir. İşletmecilerin temel amacı ise kurumun para kazanmasını sağlamaktır. 

sizin hemen yukarınızda yazı yazan doktor3291 isimli kullanıcının doktor olarak yorumlarında sık öğretmen değiştirmenin doğru olmadığı zaten belirtilmiştir ve çok sık ve yeni öğretmenler ile çalışmaktadırlar. Daha sonrkai zamanlarda oradan ayrılan bir öğretmen ile görüşüp konuştuumuzda öğretmenler için düş bahçesinin tamamı ile bir ızdırap yuvası olduğundan bahsetti. 
cevabınızı düş bahçesinde çalışan öğretmenlerin ortalama kaç yıl orada çalıştıklarını sorgulayarakta cevabı bulabilirsiniz.
Not: tabiki bu sorgulamayı düş bahçesi üyesi değilseniz yapabilirsiniz. Eğer bir düş bahçesi çalışanıysanız kendinizi özeleştirerek daha iyiye gitmeye çalışın. İzmit küçük bir yer ve herkez  birbiri ile bilgi paylaşıyor. Unutmayınız ki eleştirmek iyiye gidilmenin bir yoludur.Cevaplamak için Üye ol