İZMİT'TEKİ DÜŞ BAHÇESİ ANAOKULU

sirin_mert soruyor: 8

Merhaba,

İzmit'te bulunan Düşbahçesi anaokulu ile ilgili olumlu veya olumsuz yorumlarınızı benimle paylaşırsanız sevinirim.

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


41izmit

Google'da okul ararken Düş Bahçesi hakında burda yazılanları gördüm, ama yakın komşumun özellikle ısrarı ile yine de okulu gezmeye gittim. İyi ki de gitmişim, çocuğum bu okulda harika bir yıl geçirdi! Öğretmenini ve sınıf arkadaşlarını çok sevdi, bir gün bile keşke dedirtmedi bana bu okul.


Bu platforma güvenirdim ama burada yazılanların ne kadar yalan yanlış olabildiğini birebir öğrenmiş oldum. Çok öğretmen değiştiriyor, hepsi mutsuz denilen yerde, bizim öğretmenimiz 9 yıldır çalışıyormuş, üşenmedim 2 servis öğretmenine de kaç yıldır bu okulda çalıştıklarını sordum, biri 3 diğeri 5  yıldır bu okuldaymış! İzmit küçük burada not bırakan bir anne meğer okulun eski velisi ve bizim öğretmenimizin eski öğrencisiymiş, onu da yine komşumdan öğrendim. 

Her anne tercih ettiği okul için iyi şeyler söylemek ister. Sonuçta önemli bir karar veriyoruz. Buraya yorum yazmak için bu kadar bekledim cünkü yılın sonuna kadar belki mutsuz bir öğretmen görürüm veya yöneticileri hakkında olumsuz birşey görürüm dedim. ( hala burada yazılanların doğru olabileceğini düşünmüşüm) ama yılın sonu geldi ve benim oğlum; 

-ingilizceyi çok güzel anlıyor ve konuşmaya başladı, hatta portfolyo sunumunda bana ingilizce kitap okudu tek başına, yardımsız!
- kendine güveni inanılmaz arttı
- okulunu çok seven okumaya çok meraklı bir çocuk oldu ( diğer okulunda bu tam tersiydi) 
- İlkokuldaki okuma arkadaşıyla ( reading buddy diyorlar birbirllerine) çok iyi anlaştı. Seneye onunla okuyacağı için çok mutluymuş.  

anne olarak şunu söyleyebilirim ki,
- okulda iyi ki yönetici olarak sahipleri var. Her zaman güler yüzle beni karşıladılar. Onların orda olduğunu bilmek bana güven verdi. 
- Öğretmenimiz ve tüm branş öğetmenimiz inanılmaz donanımlı ve sıcak kanlıydı. Kendi aralarında gayet mutlu çalışmasalar sanırım huzursuzuklarını hissederdim. 
- Okul Müdürü Pınar Altınyürek ( evet yazılanlarda bu da yalan yanlışmış, okul müdürü var) çok iyi bir yönetici ve öğetmen. Portfolyo sunumunda bile tek tek her çocukla ilgilendi. 

son olarak, küçük bir yer de olsa ben de kendi işimi yapıyorum ve yanımda insan çalıştırıyorum. Yıllarca babamın yanında çalışan kişilerle ne sorunlar yaşadığına şahit oldum. Türkiye'de iş yapmak ve insan çalıştırmak ne kadar zor ilk elden biliyorum. Belki de bu yüzden buraya yazmak istedim. Öğretmen de olsa onlar insan ve değişim heryerde var. 

1 yılın ardından Ali ve benim tecrübem bu şekilde. İlkokul kaydımızı da yine okulumuza yaptırdık. Gelecek yıl sizlerle ilkokul deneyimlerimi de paylaşmak isterim. 

Umarım uzun yazarak sizi sıkmamışımdır. 

NOT: Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış. Okul yöneticisi değilim, böyle bir okulun sahibi olmak isterdim ama o da değilim. Sanırım anlayan anlamıştır :) 


izmit

Simdi okudumda cok güldüm yorumlara. Ülke tamamen paranoyak insanlardan ibaret olmaya başladı sanırım. Tövbe Allahım

Cyberknife okulun sahibi olmayı isterdim yıllardır ödediğim aidatları ödenmemiş olurdum keşke diyorum.

yillardir cocuklarimi gonderdigim kurumu yeterince iyi taniyorum ve okul aile birliğinde aktif calisiyorum. OglunuzUn resminde çıkarttım bir dönem oglumla ayni servisteydiler. Sizin gibi yillar önce mezun olup şimdi burda yalan yanlış yorumda bulunmuyorum. Hayır nedir hala derdiniz asıl ben çok merak ettim.

Neyse lutfen artik bence cocugunuzun gitti okulla ilgili yorum yapin yoksa bu okulu ve beni karalamaya calistiginiz sacma bir soz duellosuna donusecek.

NOT:okul müdürü ve yıllardır çalışan öğretmenler konusuna 41Izmit değinmiş. Insallah kendisiyle okulda birgun tanisiriz.

Hayırlı ramazanlar!


cyberknife

Şu son 2 mesajı okuyupta gülmemek elde değil. Neden mi siz site sakinlerine bir soru sorarsam muhakkacevabını bulacaksınız. 


Aşağıdaki şıklardan hangisi birbirine en yakın olandır.

a)izmit
b)sorumluveli
c)doktor3291
d)ayca34
e)yaseminada
f)41izmit

Yahu sayın izmit nickinizin şifresini unutmamak için mi yeni açtığınız hesabın başına 41 rakamı koydunuz? Yahu onu geçtim benim bütün resmim kayıdım ve kendimi tanıtam bilgilerim var madem bu kadar dürüstsünüz neden herşeyiniz gizli?? Benim yazdıklarım benim kendi düşüncelerim isteyen katılır isteyen katılmaz. Benim herşeyim açık verirsiniz mahkemeye sonucu çıkartır yapıştırısınız buraya bu kadar basit. 


Serdenim

Maalesef bu okul gerçekten çocuğunuz için kötü bir seçimdir.

Yukarıda bir çoğundan bahsedilmiş gerçi ama

* Öğretmenler ve hatta diğer çalışanlar çok sık değişri

* Yemekler çok yetersizdi (halbuki size öyle bir anlatırlarki yoğrutları, reçelleri kendiler yaparlar, ürünler organiktir vs)

* Patronlar tam tacirdir, yapılan işde eğitimden ziyade ticarettir.

* 2-3 yaşındaki çocuklara su bile per verilmiyor (Sanırım çiş yapmasınlar die)

* Yapılan tüm herşey göz boyamadır. Çok sert yazmak istemiyorum ama iyi araştırmadan çocuğunuzu buraya göndermeyin derim...mangotree

Merhabalar. Ben 2çocuk annesi ve anaokulu öğretmeniyim. Bu yazdığınız yorumlar beni çok şaşırttı çünkü bu yazılanların hiçbiri doğru değil. Evet tam 3senedir bu okulda öğretmenlik yapıyorum ve aynı zaman da bir veliyim. Yöneticilerimiz ile birlikte hazırlıyoruz herşeyimizi çünkü tüm çalışanlarımız herşeyin çok güzel kusursuz olmasını ve çok daha iyi bir eğitim vermek için büyük bir çaba gösteriyor. Sınıflarımızdaki öğrencilerimize ise asla kötü bir iletişimimiz olmuyor çünkü onların mutluluğu eğlenmesi bizler için çok değerli. Evet öğretmen değişimlerimiz oluyor ama bu sık olmuyor. Ya yetersiz bulunduğu için yada özel sebeplerden dolayı yaşanan ufak şeyler bunlar her okulda olduğu ve olabileceği gibi. Eğitimlerimize gelirsek eğer çocuklarımızın keyif alacağı ve öğreneceği şekilde araştırılıp bulunan en etkili eğitim şekillerini ele alarak yapıyoruz bunu. Öğretmenlere verilen değere gelirsek daha önce çalıştığım yerlerde kendimi hiç bu kadar değerli hissetmedim ben. Yedisinden yetmişine herkes güler yüzlü ve samimi davranıyor özel günleriniz asla unutulmuyor. Bi öğretmeni motive etmek en iyi eğitimin başlangıcıdır ve bunu yönetimimiz en güzel şekilde yapıyor. Ben herşeyin içinde olduğum için yazıp bu düşünceleri açığa kavuşturmak istedim. Bir anne olarak olaya bakarsam okul mükemmel. Hem eğitimi hem öğretmenleri hem velilere olan saygısı ile çok harika bir okul. 


gumuskedi

Çocuğuma hiç bir katkısını görmedim. 1.dönemden sonra direk aldım. Göz boyama çoğu şey.


mantarsote

Serdenim, gumuskedi size kesinlikle katılıyorum. Bir okula göndermek için iyi yorumlara değil varsa eğer kötü yorumlara bakın. Eğer gerçekten iyi bir okul ise %99 iyi yorum yapılacaktır ama bu oran 80in altına düşüyorsa durup düşünün. Bizim şahit olduğumuz şeyleri görmek bile istemezsiniz. Merak eden olursa özelden anlatırım. 


likapa

Çocuğumu 2. Sınıfta aldık. Öğretmen iyiydi fakat mutsuzdu. Yönetimle sorun yaşadık.Burası okul değil bir reklam şirketidir. Öğretmenler ellerinde telefonla çocukları 7/24 fotoğraf video çekimine alırlar. Tıpkı bir bbg evi gibi. Mecburiyetten. Çocuk hakları diye düşünen yok. Çocuğu düşünen yok. Bizzat yöneticiler (eğitimle alakası olmayan iki kardeş tarafınan yönetiliyordu en son) çocuklar fiziksel özelliklerine göre seçilirler. Düzgün kıyafetli, diksiyonlu olanlar videolarda çıkar diğerleri gösteriye bile alınmaz videoda çıkacaklar diye. Öğretmen kalitesi olarak iyidir (ilkokul bölümü) anaokul önlisans hatta lise mezunlarıyla doludur. Komşumun kızı eski öğretmen yetersiz bir kadro ucuz işçilik olsun diye iki senelik açıktan mezunları bile alıyorlarmış. Sürekli değişim var evet çünkü mutlu değil kimse. Dersler 70 dakikadır ardından 15 dk mola. Çocuklar mümkün olduğunca sınıfta tutulmaya çalışılır. Hangi öğretmen mutlu olup mutlu çocuk yetiştirebilir ki? Kırtasiye masrafı alınıyor evet fazlasıyla... tüm okul onları kullanıyor herhalde zira sayısıyla misli misli üstüne koydukları fiyatıyla beraber bize liste yollandı ama çocuklara verilmiyor. Bizim artık dayanamayıp almamızı paramızı unutmamızı bekliyorlar. Yemeklerinden nefret ediyordu çocuk. bisküvi elma göresi kalmadı. Yöneticinin çocukları düşündüğünü söyleyenler olmuş? Hangi yönetici yahu? Elini yüzünğ beğenmediği için çocuğumuzu gösteride istemeyen yönetici mi? Para veriyoruz gördüğümüz muameleye bak. Reklam şirketi kursunlar daha iyi ilerler. Araştırıp düzgün bir devlet okuluna verin. Ben aldım devlete verdim öğretmen her yerde öğretmen mutsuz öğretmen çocuğa da zarar. Cevaplamak için Üye ol