ne zaman pedegoğa?

nurturia soruyor: 8

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ikicocukannesi

bir sorun olmadıkca bence gerek yok,

devletin cocuk hastanelerinde ve anne cocuk merkezlerinde cocuk gelisim uzmanları oluyor,
onlarda isinizi gorebilir pekala.


Damla

Bence doktora gider gibi düzenli pedagoga gitmenin çok yararı olabilir. Ama önce kafanıza uygun, rahat iletişim kurabildiğiniz bir pedagog bulmanız lazım ki yaklaşımları çok değişiyor.


MineAda

Biz Ada 2 yaşına girdiğinde gittik. Ne gibi sorunlar yaşayabiliriz, neleri yapmalı, nasıl davranmalıyız diye. Ancak çok faydalı olmadı. Öncelikle telefonla bilgi almak için aradıklarım. "Sorunumuz yok  gelişimi ile ilgili konuşmak bilgilenmek istiyoruz" dediğimizde şaşırdılar önce. Sonra birini bulup gittik. Bize Denver testi yaptı. İyi, sorun yok dedi. Sonrada benim internetten zaten bildiğim şeyleri anlattı. Başkada bir şey olmadı. Çok hevesliydim bir yol göstericiye ama istediğim gibi olmadı. Şimdi okulun pedagog u var ama ehh işte beni pek tatmin etmiyor.


evren

biz de gidecez gidecez bir türlü gidemedik. Hala istiyorum gitmeyi.Marlasinger

Bizde 2.kardeş olduğu zaman gitmiştik nasıl davranmalıyız bize yol göstersin diye.Ama zaten nette okuduğumuz kitap bilgilerinden bahsetti.nzrm nin dediği gibi sanki pedagoga bi sorun olunca gidilir gibi yaklaşmışlardı hatta pedagogun kendisi bile:S


ikicocukannesi

oyledir cunku,

pedagog nedir / ne degildir? pedagog derken cocuk psikiyatristini mi kastediyorsunuz yoksa pedogoji formasyonu almıs rehber danısmanları/cocuk gelisimcilerini mi acaba?

ilk yanıtımdaki kastım tıp bilimi okumus cocuk psikiyatristleri idi, yanlıs anlasılmaya. zira bu psikiyatristler sorunlu cocuklara bakar, gerekirse ilacla gerkemezse terapi ile tedavi ederler. sorunu olmayan bebek ve cocukları da, danısmak istiyorsa aile, cocuk gelisimcilere sevkederler. cunku onların temel gorev ve sorumlulukları arasında sorunsuz/sıkıntısı olmayan/normal cocuklar bulunmaz, ilgilenmezler.

durum budur.


ozguranne

Bir sorun olana kadar götürmek gerektiğini düşünmüyorum. 


Pranayama

Peki fikir almak, danışmak için önerebileceği çocuk gelişimi uzmanı olan var mı?
Alp 16 aylık olmak üzere. Öğretmeye çalıştığım hiçbirşeye ilgi göstermiyor. Mesela aylardır "Alp kaç yaşındasın?" diye sorup, "Birr.." diyerek parmakla gösteriyorum ona da yaptırıyorum. Gülüyor ama soruyu sorduğumda sadece gülüyor, yapmıyor. Burun, kulak, göz yine aylardır gösterdiğim şeyler ama göstermiyor sorunca. Veya topu biliyor ama "Topu Ali'ye ver hadi" dediğimde umursamıyor bile. Arkadaşları bu tip şeyleri yapıyorlar o da görüyor. Acaba diğerlerinin abla abileri olması nedeniyle mi gelişimleri daha hızlı? Alp çok sık arkadaşlarıyla biraraya gelemiyor. Sanırım acilen bir oyun grubuna filan katılmalıyız. Öğrenmesinde bir sorun yok gibi çünkü çok ilgisini çeken birşeye bir kez söylediğim ismi ertesi gün söylememle hatırlıyor ve gidip alıyor.


Cevaplamak için Üye ol