İkiz kızlarım

YESIM24 soruyor: 1

24 aylık ikiz kızlarım var bir tanesi doğduğundan beri anne diye ağlayan ve ne olursa olsun beni bırakmayan bir bebek ötekine ne yazık ki yeteri kadar zaman ayırmama izin vermedi ötekide ailem yanımda olduğu için özellikle kız kardeşim teyzesine yanaştı ve galiba teyzede bu durumu fazla abarttı çünkü ben ne kadar sakinsem o kadar panik ve kızıma sanki bebeği gibi koruyucu oldu bana bağlı olan teyzeye asla gitmezken o da benden uzaklaştı ben teyze yardımcı oluyor diye başlarda sesimi çıkarmadım hiçmi ilgilenmedim tabii ki hayır artık iş çığrından çıktı beni kesinlikle istemiyor 2 akşamdır sinir krizi geçiriyor sen git teyze diye ağlıyor gözünden yaş geliyor içli içli ağlıyor teyzesine anne diye ağlıyor beni eliyle itiyor seni istemiyorum diyor anne kim diyorum teyzeyi gösteriyor ben ona yaklaştıkça sanki duvara tosluyorum sürekli onu sevdiğini söyleyen oyunlar oynayan dövmeyen vs vs bir anneyim ne yapacağım bilmiyorum birde dede ve anneanne var onlarda işin içine girince iş iyice sarpa sarıyor ne yapacağım artık bilmiyorum 

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


ilknur

Çok zor olacak belki ama iki kızınızla bundan sonra tek ilgilenseniz? Benim de ikiz kızlarim var. Dönem dönem biri bana düşer diğeri kendi kendine takılır, sonra rolleri değişirler.

Çocuklar çok kolay adapte oluyorlar. Şöyle ki özel bir sebeple yurtdışında kalmam gerekti ve oğlumu 14 aylık anneme bıraktım 8 ay kadar. O sürede beni sadece iki defa gördü. Türkiye'ye geri dönerken çok korktum. Nasıl alışacak bana diye. Kademeli olarak ayırdık anneanne ve teyzeden. Evimize getirdiler iki gün kaldılar ve sonra gittiler. Annemi unutmaz sandım. İki gün çok ağladı beni istemedi. Üçüncü gün ise anneanne hiç ona bakmamışcasina bana alıştı. Ama anneannesi de teyzesi de çok özeldir onun için 8 yaşında ama hala ayrı bir düşkündür onlara.

Sizin için zor olabilir ama diğerini bırakıp bu kızınızi alın onunla dışarıda seveceği şeyler yapın. Başbasa vakit geçirmeye sizinle bağlanmaya ihtiyacı var belli ki. Oyun alanlarına götürün, cocuk kitapcilarina gidin, dışarıda yemekler yiyin. Dışarı diyorum çünkü evde böyle bir imkan olmuyor. Çok çabuk düzelir arasındaki ilişki inşallah.

Son olarak da teyze ile sizin arasında seçim yapmasına müsade etmeyin. Anne kim diye sormak bence yanlış. Anne de teyze de belli. Çocuklar öz bakımlarını kim yaparsa ona bağlanırlar. Bir çok anne bakıcısına anne diyen çocuklarından yakınır mesela.Cevaplamak için Üye ol