kalça çıkığı

esraanne soruyor: 7

arkadaşlar kızım bir aylık oldu kalça çıkığı için doktora götürmeli miyim sizce şimdilik bir sorun yok gibi gözüküyor???

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


septik

Sorun olmasa da bizden 1-4 ve 6. aylarında kontrol edilmesini istemişti dr.


lopikcim

eğer geç kalınırsa röntgenle teşhis konulabiliyor ancak, o yüzden bence götürün U.S çekilsin, boşuna ışın almasın..Bizim başımıza geldi çünkü..rutin kontrole götürdüğümüz dr sorun yok muayenede dedi, ben de güvendim ona, 5.ayda falan sanırım kendi çalıştığım hastnenin dr u elle muayenede ses duyduğunu kontrol yapılırsa iyi olacağını söyledi, U.S çekildi ama yeterli  veri alınamadı, normal röntgen filmi mecburen çekildi sonrasında, bir kalçada hafif bir açı farkı gözlendi, önlem olarak 2 ay( ağustos sıcaklarında) çift bez kullandık, kontrole gittiğimizde sorun kalmamıştı..( 13 ay kontrolünde tekrar röntgen çekildi) herşey normal şükürler olsun..


derinuray

mutlaka gitmelisiniz sonrasında sorun yaşamaktansa...


umutyigit

kalça çıkığı için usg çekilmesi rutin kontroller arasında ve çoğunlukla dışarıdan sorun görülsün görülmesin doktorlar yönlendiriyor, mutlaka çekilmesini istiyorlar.
doktorunuzun istememesi ilginç. her çocuğa yapılıyor bildiğim kadarı ile.


ozdenin_oykusu

bizi 1.ayımızda çağırmışlardı.mutlaka gidilmeli.


ediluj

2. ayda yapılan USG daha doğru bilgi veriyor,öncesi yanıltabilyor dendi,biz ilk ayında gitmiş sonra kontrol için 2. ay dolunca tekrar gitmiştik.2. ayı dolunca mutlaka yaptırmak gerekiyor.daha geç değil..Rutin herkese öneriliyor artık..


ozgu_naz

1.ayda çağırıyorlar.siz gene de gidin ama ben 5.ayda da gittim tekrar pimpirikli olduğum için.Cevaplamak için Üye ol