kitap öneri...

Ozgeerdogan soruyor: 10

Harika Çocuk Nasıl Yetiştirilir?
Benimle Oynar mısın Anne?
Oynuyorum Öğreniyorum.

Bu kitaplar için yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


ikicocukannesi

selam,
ilkinin ismini hic sevmedim,
ucunu de okumadım.

kitaplara bayılıp kitapsız yasayamayanlardanım bu arada:)en son ihsan oktay anar'ın susukunlarını okudum tavsiye ederim. simdi de elimde virginia woolf var o da guzel:)

annelik ile alakalı bebeginizin ilk yılında sizi ne bekleri okudum tavsiye ederim.
 
tuhaf bir sekilde kisisel gelisim kitaplarına baktıgım gozle bakıyorum annelik ve cocuk yetistirme kitaplarına. ticari buluyorum, anneligin yurekle alakalı oldugunu annelik ve cocuk yetistirmenin motomot kitapla olmayacagını dusunuyorum. kitaplardan edebi bir dil, guzel bir kurgu ve beni sasırtacak karakterler bekliyorum, bununla da alakalı olabilir.bu tarz kitaplar genelde biliminsanlarından cıktıgı icin ufacık bir sanat kırıntısı olmuyor icinde bende kitapla mutlu olamıyorum...

ama cocuk kitapları derseniz akan sular durur, sayfalarca oneri ve yorum yapabilirim zira benim minnoların kitaplıgı oldukca doyurucu.

imza:kitap asıgı ikicocukannesi:)


bora

ya arkadaşlar, çocukla kitap okumayı nasıl başarabiliyorsunuz, hele de 2 çocukla:)) tebrik ediyorum, ben yeri geliyor banyo yapmaya bile vakit ayıramıyorum. kitap okumayı çok seven biri olarak en büyük özlemim,yatağa uzanıp kitap okumak oluyor.gündüz çalışıyorum, akşam eve gider gitmez bora sürekli onunla ilgilenmemi istiyor ve çoğu kez onu uyuturken uyuyakalıyorum:((


ikicocukannesi

bora,
tesekkur ederim. ustelik calısıyorum ben:)

onceleri ise kendi arabamızla geliyordum, babamda bu tarafa geliyor, beni de bırakıyordu, bazen esim. sonra sırf kitap okuma ugruna metroyu tercih eder oldum. bazen otobusu. yol bizim evden otobusle yaklasık 25 dakika suruyor, donuste trafige baglı olarak 40 dakikaya bile cıkabiliyor, etti mi sana bir saat:) yetiyor bana.

sevgiler,

imza:otobus ve metroda artık mp3 calar yerine kitap okuyan ve herkesi tesvik eden ikicocukannesi:)

 


Ozgeerdogan

İkiçocuk annesi....
Hareket halindeyken kitap,dergi vs.okumanın gözler için çok zararlı olduğunu okuduğum günden beri(ki üniversiteye hazırlandığım zamanlardı, her fırsatta okuyor ya da test çözüyorduk) ben arabada, otobüste okumuyorum zaten sarsıntıdan bakış açınız sürekli değiştiği için siz de hissediyorsunuzdur gözlerinizin yorulduğunu, odaklanma problemi olduğunu...

Benim avantajım çalıştığım kurumun büyük bir park içinde olması...Öğlenleri her fırsatta parkın içinde denize bakan bir bank seçip kitabımı okumaya çalışıyorum, okurken huzur buluyorum.
İlk kitabın adını duyduğumda ben de önyargılı bakmıştım ama internetten araştırdığım zaman harika derken:başarıyı değil, mutluluğu ve kendine güveni ön planda tuttuğunu gördüm tabi yine en doğru kaynak okuyanlardan gelen öneriler...


Bora...
Benim de zamansızlıktan şikayet ettiğim zamanlar oluyor tabi...Eş, çocuk(lar), ev, balkondaki çiçekler, ihmal edilen arkadaşlar, aileler hepsi ilgi bekliyor sizden...Bir de kendinize ayırmanız gereken zaman var tabi...Ben de kızımla uyumaya bayılıyorum, öyle zamanlarda da sabah herkes uyurken kalkıp ütümü vs. yapmaya çalışıyorum, işlerimi halledip işe öyle gidiyorum...Yetişemediğim zamanlarda da yardım alıyorum ev işleri için...Ama o kitabı okumazsam, konserleri kaçırırsam mutsuz oluyorum...Kendime hayrım olmadığı zamanlarda başkalarında da olmayacağı için kendime vakit yaratmaya çalışıyorum.Yetiyor mu derseniz, hayır...:)


Sevilsarp

"Harika Çocuk Nasıl Yetiştirilir?"

Şu an okuduğum kitap. Adına bakıp olumsuz etkilenmeniz mümkün, ama kitap Montessori ekolünü hayatımıza nasıl katabileceğimizi anlattığı için çok faydalı ve şaşırtan pratikleri dolu bir kitap..

Asla kişisel gelişim kitabı katagorisinde değildir. Dünyada uygulanan, bilimsel olarak çocuk yetişririlmaeisi ele alan bir kiatptır.

Çocuğumuzun özgür yetşmesi için gereken tüm unsurlar bu kitapta.

Örneğin; bebeğinizin yatağı yer yatağı formatında olmalıdır, bağımsız hareket edebilmesi için.....Tunam10

"Harika Çocuk Nasıl Yetiştirilir?" bu kitap bebeklikten itibaren mi yoksa çocuklar için daha ileride okunması gereken bir kitap mı?


Sevilsarp

Bence şimdiden edinin..Benim bakış açımı çok değiştirdi. Hatta yanında Maria MOntessori'nin Annelik Sanatı kitabını da tavsiye ederim.

Doğumum haziranda , ilk çocuğum olucak.Bebeği birrer birey olarak görme algısı bende hiç yokmuş. Geçerkten yetişkinler dünyasında yer edinmeye çalışan bebeğin bakış açısıyla dünyaya bakmak çok güzel..


omernihan

Harika cocuk yetistirmekkitap ismi olarak biraz itici hakkaten sanki  yaris icinde cocugunuz nasil birinci gelir gibi bisi ama icerik olarak cocugun zaten dogustan getirdigi yetenekleri nasil ortaya cikarmak gerektigi uzerine kurulu. Bizlerde kucukken iyi yonlendirilseydik, ya da en azindan neye egilimimiz oldugunu birazcik farkinda olsaydi anne babalarimiz su an bence bir suru degerli sanatkar, matematikci vs cikardi aramizdan.. Bence asil olay olmayan seyleri ondan beklemekten ziyade, cocugun icindekileri gorebilmek ve ortaya cikartabilmek..Tunam10

Teşekkür ederim Sevilsarp. En kısa zamanda alıp okuyacağım. Okumak istediğim çok kitap var. Benim doğum da haziran sonu gibi. O zamana kadar okudum okudum:)


Sevilsarp

Rica ederim ...O zaman bize hayırlı doğumlar diliyorum :))Cevaplamak için Üye ol