Alev okullarına giden var mı?

nurlutoria soruyor: 4

İlköğretim hazırlığa başlayacak kızım için okul arayışındayım.Almanca ekölü olan bu okuluda düşünmeye başladım ciddi ciddi.İlköğretime giden çocuklarınız var mı,eğitimden memnun musunuz? Ayrıca İstanbul Erkek lisesi vakfı okulları ile de görüşeceğim bilginiz var mı bu okullarla ilgili??

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


gcz

Merhaba 

soruya cevap verilmemiş siz aleve başladınızmı ?nurlutoria

Alev ile görüşmeye gittik.Maalesef hiç hayal ettiğimiz biryer çıkmadı.En başta çekmeköy'e yarım saat mesafede, ömerli'de yani şehrin çok dışında kalıyor.Görüşmeyi müdür ve müdür yardımcısı ile yaptık.İlkokula başlayacak çocuğum için ders programını sorduk, müdür ders programını bilmiyor, konu ile ilgili hiçbir bilgi vermedi.Müdür yardımcısı ise genç, deneyimsiz geldi bize.Eşim mezuniyetini sordu, çok bozuldu ve konuyu hemen kapattı.Ortalamanın altında kolejlerden gelen vasat personel çalıştığını gördük.Avusturya ekolü diye aslında almanca bile bilmeyen, iletişimi çok zayıf, en basitinden sorduğumuz ders programını bile anlatmayan,ukala bir o kadar da vasat insanların çalıştığını görüp şok olduğumuz bir kurum.Kulağımıza şöyle bir bilgi geldi(internettede haberini okuduk sonra) zaten ondan sonra tamamen vazgeçtik, sorunu olmayan çocukları dahi "anlaşmalı" pedagoglara yönlendiriyorlarmış.Bu bize çok ticari geldi yani avusturya ekolünü temsil eden bir okulun böylesi düzeysiz şeylere ihtiyacı var mı? 


gcz

bizde  alev ile görüşmüştük sene başında 

kayıt olabileceğimizi söylediler 

biz ielev i tercih ettik , açıkçası alev içimize sinmedi 


arask

ALEV ile biz de görüştük, gerçekten dediğiniz gibi bilgi almak çok zor oldu, sadece sorulan sorulara kaçamak cevaplar alabildik. Okul başarısı, sosyal imkanlar vs. konularında çok yetersiz bilgi alabildik, elimize bir broşür tutuşturdular. Ben de görüşmeden hiç memnun kalmadım, bizi okul tanıtım gününde daha çok bilgilendireceklerini söylediler, iyi niyetli geldiler ama içerik olarak yaptığım en zayıf görüşme oldu...Cevaplamak için Üye ol