Dişlerde siyahlık?

Neslihan soruyor: 6

Oğlum 29 aylık ve dişlerinin içinde siyahlılklar farkettim. Aslında henüz diş fırçalama alışkanlığımız yok. Arada oyunla fırçalıyoruz. Çocuk doktorumuz 2 yaş kontrolünde bizi diş doktoruna yönlendirmedi. Kendisine soracağım ama böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


crocus07

benim oğlumda da var o lekeler.Ben çocuk diş doktoruna gittim.Ancak temizletmemizi önermedi.Endişelenmemiz gerektiğini süt dişlerin döküleceği için çocuğu diş doktorundan şimdiden korkutmayalım dedi.Ben de rahatladım şimdi 4,5 yaşında dişlerini fırçaladığı için de azaldı diyebilirim.Hatta doktor büyükler için olan diş macunu önermişti.Etkili bir şekilde fırçalayın,fırçalarken siz destek olun demişti.


baharyavuz

Bence yine de iyi(çocuklara karşı anlayışlı) bir diş hekimine gösterin. Çürükse hemen tedavi edilmeli, aksi takdirde kalıcı dişlere zarar verebiliri. Ankara'daysanız , arkadaşımın çocuğunu götürdüğü hekimin adını söyleyebilirim.


Neslihan

istanbuldayim malesef. cocuk doktorumuz da bir dis doktoruna gosterin dedi. istanbul-maslak'tayim. civarda bildiginiz onerebileceginiz cocuk dis doktoru var midir?

crocus umarim bizim gittigimiz doktorda herhangi bir uygulama yapmaz. oglani nasil muayeneye goturecegimi bile bilmiyorum dogrusu :)


baharyavuz

Benim İstanbul'da tanıdığım bir diş hekimi maalesef yok.  Umarım iyisiyle karşılaşırsınız.


Neslihan

Doruğu diş doktoruna götürdük. crocus07, doktor senin de dediğin gibi önemli bir şey olmadığını ama düzenli bir şekilde fırçalamamamız gerektiğini söyledi. Artık sabah-akşam fırçallıyoruz ve lekeler büyük ölçüde azaldı :) Diş fırçalama konusunda hastaneden verilen sticker'lar inanılmaz işe yaradı.


crocus07

Neslihan, sevindim önemli bişey olmadığına,artık düzenli fırçalamaya başlaması da güzel:)Cevaplamak için Üye ol