bebeklerinizi ne sıklıkla yıkıyorsunuz?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


zeynep_su

yazın hergün yıkıyordum ama şimdi havalar soğuk üşütür korkusuyla haftada 1 veya 2 kez yıkıyorum. ayrıca benimki de terliyor. özellikle kafası ve ayakları:(( doktor kafa terlemesi için d vitamini takviyesi dedi ama diğeri için her hangi bir şey yok.


ozgu_naz

kokmuyor benim kızım ama hergün yıkıyoroum ben. terleri kokmaz ki bebeğiniz de kokmuyordur bence haksızlık etmeyin:)


Fundaaa

kokmuyordur ya bence size öyle geliyordur..kışın bence haftada 2 kere yıkamak yeterlidir ama eviniz gayet sıcaksa hergünde yıkanabilir


Gaye_Naz

hergun yikiyorum, kizim 6 aylik, yerken icerken gidigina falan mama sut kaciyor ve sonra silsen de yikamak kadar temiz olmuyor..ayrica doktorumuz her gun yikanmasinin gelisimi acisindan iyi oldugunu dusunuyor..bezdeki her puu puudan sonra da popomuz yikaniyor mutlaka :)


revve

Bende her gece yıkayıp öyle yatırırdım...puzzle

ben genelde hergün yıkıyorum, arada gün aşırı yıkadığımda oluyor...bende gelişimi açısından sık yıkanmasının iyi olduğunu duymuştum.. 


polen

bazen hergün,bazen de 2 günebir yıkıyorum,daha doğrusu duş aldırıyorum.her seferde şampuan kullanmıyorum.hele kaka yaptıysa popoyu yıkayayım derken kafa dışında duş aldırıyorum.
uyku için çok işe yarıyor.uzun süre uyuyor,böylece ajite olmadığı için rahat yemek yiyor,rahat oynuyor.gelişim için derken bu kastedilmiştir belki de.nereye bağladım dimi:p
ama eskiler de hep der su büyütür diye..


Gaye_Naz

burada yeni doganlar icin hergun yikanmasi tavsiye edilmiyor ama 3 ay ve sonrasinda her gun yikanmanin bebekteki stresi ve yorgunlugu alarak rahat uyumasina ve hatta ilik banyonun gaz problemi olan (yada colicky) bebeklerde de rahatlamaya yardimci oldugu soyleniyor doktorlar tarafindan bebeginin gelisimi icin iyi oldugu soyleniyor..bahsedilen cilt yagi ve kuruma yeni dogan bebeklerde gecerli diye soylemisti doktorumuz..kizim dogdugundan beri hic bir deri rahatsizligi kizarikligi olmadi hatta hic pisik bile olmadi...banyo yaptirilan bebegin tam anlamiyla yikanmasina gerek yok, sponge bath denilen banyo- bir sunger yardimi ve su ile ilik banyo- verebilirsiniz..tabiki her bebek farkli, sadece benimki suya bayiliyor ben de hergun yikiyorum :) ozellikle uyku saatlerinden yarim saat daha once banyo yaparsa daha uzun uyuyor :) herkesin bebisine sihhatli banyolar, ne slkLlkta olursa olsun :)
omereren

dr umuz yıkarken şampuan kullanmayın die özellikle belirtti. dowe kullanın dio. ve mutlaka banyo sonrası  bebe yagı ile masaj.. öyle rahatlıoki bebekler ..Cevaplamak için Üye ol