ağlamayı sadece memem de iken bırakıyor

adrian_sevcan_ soruyor: 7

ağlamayı sadece memem de iken bırakıyor 2 haftadır böyleyiz ve gerçekten çok yoruldum böyle hissetiğim içinde kızıyorum kendime

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


omuralp_

Özlüyordur belki seni  ya da gerçekten aç oldugu ıcın yapıyodur..Ama bir süre sonra alışkanlık haline getırecegı ve emzık nıyetıne kullanacagı belli sizi, şimdiden hazırlıklı olun..Maşşallah çok tatlıymış kızınız..Allah bağışlasın cümlemizinkini..


adrian_sevcan_

tüm gün iç içeyiz ama :)


omuralp_

olsun daha cok kucuk emmek onu rahatlatıyor guvende olmasını saglıyor ....bence sabredın ...:)


omuralp_

olsun daha cok kucuk emmek onu rahatlatıyor guvende olmasını saglıyor ....bence sabredın ...:)


maramara

emzik vermeyi deneseniz yada ac kalıyordur belki :(((


fistikcik

Biz de bu süreçlerden geçtik. Kızım 24 saat memede olmak istiyordu neredeyse... Yorucu, biliyorum, ama bebeğinizin ihtiyacı bu demek ki.
Bu durum aç olmasından kaynaklanmıyor (kilo alımı iyiyse ve bezini normal bir şekilde ıslatıyorsa sorun yok demektir). Bazı bebekler (özellikle düşük ağırlıklı doğanlar) çok daha fazla anne kokusuna ve kucağa muhtaç oluyorlar. Şöyle düşünün, 9 ay boyunca çok sevildiğinizi, korunduğunuzu hissettiğiniz, size %100 güven veren, sıcak, hiç bir sıkıntının olmadığı, karnınızın siz istemeden doyurulduğu, sizi sarıp sarmalayan yumuşacık bir ortamda sürekli kucakta taşındınız. Annenizin sıcaklığını, sesini hep hissettiniz. Birdenbire tanımadığınız, soğuk bir dünyada buldunuz kendinizi. Ve burada beslenmek bir dert, gaz çıkarmak ayrı bir dert, kaka yapmak apayrı bir dert ! Karnınız ağrıdı, süt fazla geldi geri çıkardınız, uykunuz geldi nasıl uyuyacağınızı bilemediniz vs.. Tüm bunların cevabı olan, derdinizi, ağrınızı hafifleten, kendinizi tekrar anne karnında hissetmenizi sağlayan tek şey ise meme... Siz ne yapardınız ? Herhalde siz de 24 saat orada kalmak isterdiniz, ayrılır ayrılmaz kıyameti koparırdınız.

Emmek bebeklerin karın ağrısını dahi hafifletir, kaka yapmakta zorlanıyorlarsa sindirim sitemini çalıştırarak bunu kolaylaştırır, onları teselli eder, rahatlatır..

Çok yorucu, kendimden biliyorum, kollarım kopardı tüm gün kızımı kucağımda taşımaktan. Ama bütün bunlar sizin durumunuzda 1 ay sonra değişecek. Kızınız 3. ayında bambaşka bir bebek olacak. Çevresiyle ilgilenmeye başlayacak. Etrafına gülücükler saçacak. Parmaklarını emmeyi ve onlarla oynamayı keşfedecek. 3. ayın sonunda gaz ve karın ağrıları önemli ölçüde bitecek. Artık oyunlarla ve başka şeylerle ilgilenmeye, oyalanmaya başlayacak. Siz de biraz daha rahat edeceksiniz.
Bu arada, size tavsiyem bir sling edinmeniz (mümkünse wrap sling tarzı olandan). Kızınızı slinge koyup taşıyın, kollarınız biraz rahat etsin, bu arada başka işler de yapabilirsiniz. Slingin içinde emmeyi dahi unutuyorlar.
Emzirmek için de çok yorulduğunuzda yatarak emzirin (yatarak güvenli emzirme pozisyonlarını internetten bulabilirsiniz). Kızınızı sık sık dışarı çıkarın, dışarda bebekler daha kolay uyur ve yine size ait biraz zaman kalır. Yanınıza dışarda emzirebilmek için bir emzirme örtüsü ya da şal benzeri bir şey alırsanız parkta ya da her yerde emzirebilirsiniz. İçinde bulunduğumuz ay bebeğinizi dışarı çıkarmak için en ideal ay. Ne çok sıcak, ne çok soğuk, rüzgardan koruyun yeter. Kızınızla birlikte gezin, arkadaşlarınızı ziyaret edin, bu arada siz de biraz nefes almış olursunuz. Ve unutmayın, bu dönemler çok kısa sürüyor. Bir süre sonra etrafını incelemekten dikkatini memeye veremeyen bir bebeğe bile dönebilir kızınız, o zaman bu günleri arayabilirsiniz :)


gorkemozlem

bence hıc sıkayetlenme oglum emsın dıye gohsumu tutsun dıye neler yapmadım.. ıkı ay gozyaslarım hıc durmadı..
 kendını savunmasız korkulu hısedıyor neguzel bırsey sana sıgınıyor demkkı sabret gececekCevaplamak için Üye ol