Saç kurutma makinası

BaharK soruyor: 9

Birkaç yerden saç kurutma makinasının çocuklar için zararlı olduğu, radyasyon yaydığı gibi bir bilgi aldım. Doğruluk payı nedir acaba? Siz çocuklarınızın saçını nasıl kurutuyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


senayc

Biz Yiğit in saçlarını  kurutma makinası ile kurutuyoruz. Hiç duymamıştım .Islak saçla gezip hasta olması daha fena bence.lina

   Biz daha çok küçük olduğumuz için kullanmıyoruz ama evet zararlı etkilerini bende okumuştum hatta elektromanyetik alanlardan nasıl korunuyorsunuz diye soru sormuştum sitede
          çoğunlukta bunu yapmanın imkansız olduğunu hayatımızın heryerinde olduğunu belirtmişti.Doğrusu ben şimdiden  düşünüyorum büyüyünce nasıl kurutacağım diye büyük kızım ki o çok büyük havluyla kurutmayı tercih ediyor.Ender Saraç ta söylemişti saç kurutma mak. zararlı olduğunu..


ozguranne

Havluyla kurutuyoruz. Henüz fazla uzun olmadığından hemen kuruyor.zskk

biz çok korkuyoruz saç kurutma makinesinden, yatmadan 2-3 saat önce yıkanıyoruz ve malesef havluyla bile kurulayamıyoruz o yüzden kendi halinde kuruyo eğer izin verirse elimle saç diplerini okşayarak kurutmaya çalışıyorum


Damla

Evet, hatta eskiden çalıştığım bir GSM operatöründe aldığım eğitimlerde baz istasyonlarının ve cep telefonlarının yaydığı radyasyon, saç kurutma makinesi, elektrikli ısıtıcı, mikrodalga fırın gibi masum aletlerle karşılaştırılır, cep telefonunun zararının şehir efsanesi olduğu sonucuna bağlanırdı .

Banyodan sonra saçını kurutmaya yetecek kadar bir kurutmanın çok önemli bir zararı olmadığını düşünüyorum. Ama öte yandan saçını kurutmadık diye de hasta olmaz bence (ben kendiminkini pek kurutmam da, küçükken de kurutturmazdım). Gece yatırmadan önce banyo yapıyorsa, saçının kendiliğinden kuruyabileceği süreyi tanımak lazım diye düşünüyorum sadece yatırmadan önce. Çok ıslak saçla yatınca rahatsız olabilir.

Ilgaz'ın saçlarını sıcak havalarda ve kışın da ev sıcaksa, saçı kısaysa ve hasta değilse kurutmayız. Kurutacağımız zaman da önce iyice kurularız. Evdeki iki farklı bornozdan biliyorum, kaliteli bir havlu saçı neredeyse kurutacak kadar iyi kurulayabiliyor. Kalın havlulardan edinirseniz zaten sonrasında en fazla 1-2 dakika ılık makine tutmak yetiyor.


yerdenizbuyucusu

Saç kurutma makinesinin zararlı olduğuna katılıyorum. Ben de Eren'in saçını hep havluyla kurutuyordum. En son banyodan sonra havluyla iyice kurulayıp, uzaktan saç kurutma makinesini tuttum çok kısa süre (yakından korkuyor). Saçı az olduğu için hemen kurudu. 


Aysegul_Yagmur_Irmak

Peki bu zarar, sıcaklıktan dolayı mı yoksa gerçekten radyasyon vb. bir etkisi mi var?

Biz saç kurutma makinası kullanıyoruz ama sıcaklığı ve fanını artık bizim kullandığımız seviyeye getiriyorum ve 20-25 saniyede işimiz bitiyor. Umarım bu kadarının bir zararı yoktur. Yoksa yani Yağmur çok hareketli bir çocuk, havluyla kurulamam şuanı geçtim de ilerde çok daha zor olur. Saç kurutma makinasını seviyor da oradan kurtarıyoruz diye düşünüyordum ben de...


fadis

BaharK gösterdiğiniz linkleri inceledim. Artık daha dikkatli olacağım. Özellikle elektrikli aletler çalışırken yanında bulunmama, kullanılmıyorsa fişten çekme gibi. Teşekkür ederim.


Cevaplamak için Üye ol