su

bitti soruyor: 10

bebeğim anne sütü alıyor ve doktorumuz 6 aylık olana kadar su vermeme gerek olmadığını söyledi havaların çok sıcak olması ve anneminde tavsiyesi üzerine gün içinde ara ara çay kaşığıyla veriyorum...sizce bir zararı olurmu???

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


YesilAnne

Geçen sene bu zamanlar benimde bebeğim 3-4 aylıktı ve çok sıcak bir şehirde yaşamamaıza rağmen sadece emzirdim hiç su vermedim. Bebeğiniz alması gereken suyu sütünüzden yeterince alıyordur. Sadece daha sık emzirmenizi ve sizin bolca sıvı almanızı tavsiye ederim.


selencem

Gerekli olmamakla beraber o kadarinin zarari da olmaz.


kuzum

Anne sutunun yuzde yetmis ya da sekseni Su. Bebege 6 aya kadar ihtiyaci olmayan suyu verdigimizde gereksiz yere midesini suyla sisiriyoruz Ve bu bazen Dogal olarak bebegin karni dolu oldugu icin sutu almamasina ya da az almasina sebep oluyor. Yani Su verecegim derken beslenmesine zarar veriyoruz.


selencem

Kuzumun dedikleri dogrultusunda emzirmeden once degil sonra vermek lazim verilecekse de.


dildade

kesinlikle önermiyorum suya alışan bebek memeyi almak istemiyor sütde suda var benim 9 günlük bir kızım var  su vermedim bence bol bol su için moralinizi yüksek tutun ve koslanın helvasını yemeğe çalışın felaket süt yapıyor biz tüm hamile arkadaşlar denedik bunu
sevgilerimle
didemselencem

Biz 2 hafta sonra kati gidaya gecerken baslayacagiz. Doktor oyle dedi.


Ulku

sadece anne sutu aliyorsa, ne kadar su icerse o kadar az anne sutu alir, bu yuzden su yok.
"ilk 6 ay SADECE anne sutu" sozu bosuna soylenmiyor (anne sutu yeten anneler icin) . ne kadar sicak olursa olsun.
merak etmeyin, su ihtiyacini sutunuzden karsiliyor.


oyabes

Mama alan bebeklerin suya ihtiyaci oluyor ancak, su anne sutunun protein yapisini bozuyor ve bebegin midesini doldurdugu icin yeterli beslenememesini sagliyor. bu nedenle onerilmiyor.yasemin_ekin

Aşağıda tamamen kendi fikirlerimi, tecrübelerimi yazıyorum.

Ne yaptım?: Kızım yaz bebeği idi. ilk 6 ay sadece anne sütü ile besledim. ilk 3 ay pamukçuk ile başımız dertteydi. bir türlü geçmedi. Karbonatlı sular, mikostatinler, vs .vs. vs. Hepsini denedik. 3 aydan sonra ağızdaki pamukçuk geçti. Pamukçuk olduğunu duyan Kayınvalidem, "her emzirmeden sonra ağzına 1 cay kaşığı su ver, ağzı çalkalansın, temizlendin. Pamukçuk olmaz. Biz çocuklarımızı öyle büyükttük." dedi. Dinlemedim:))

Şimdiki aklım olasa ne yaparım?: Her öğünden sonra olmasa bile, yine de günde bir kaç sefer cay kaşığı ile su verebilirim.

Güle güle büyütün bebeğinizi.


Taita

suyun zararı olur mu yahu..Cevaplamak için Üye ol