Bakıcıyla arasını nasıl iyileştirebilirim?

mummymelo soruyor: 3

2,5 yaşında bir kızım var. 3 ay önce kardeşi oldu ben de yaklasık 4,5 aydır dogum iznindeyim. Bu süre zarfında gayet iyi anlaştığı bakıcından oldukça soğudu. Şu an bütün herşeyde o gelmesin , o yapmasın modunda. Ben de kardeşe alışma evresinde herşeyimle kendim ilgilenmek için elimden geleni yaptım. Ancak durum gitgide daha vahim halr geliyor ve ben 2,5 aya işe dönüyorum. Ekim ayında tam gün anaokuluna başlayana kadar Aralarının yeniden iyi olmasını nasıl sağlayabilrim acaba.

Notlar/ sorular/ acabalar

1. Bakıcımız oldukca disiplinli bir kadın. Keza ben de biraz kuralcı bir anneyim, acaba bakıcı kuralları kaldırsa bir süreliğine. Ben kötü polis olsam o da iyi polis mi olsa

2. Bakıcı ben de sevmiyorum ama lohusalıktan mıdır huyumdan mıdır ben şu ara kimseyi sevmiyorum. Yani hissediyor da soğuk davranıyor desem o zaman ne bileyim babasına, ananaesine falan da soğuk olması lazım ama alakası yok

3. Azıcık elimi çeksem büyük kızımdan diyorum ama bu sefer de küçükle çok ilgilenmem gerekecek o da kıskanclıga sebep olabilir.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


pitirpisi

Benim kızım da aynı. Babaannesini çok severdi. Doğum sonrası sürekli kadına sen evine git seni sevmiyorum diyordu. Hâlbuki kadın onun için gelmişti. Olay tamamen taht kavgası. Kardeşini kiskaniyor. Seni paylasamiyor. O yüzden üzerine düşüyor. Kardeşini benimsetmeye çalış. O zaman eski haline dönüyor.


yaseming99

Pitirpisiye katılıyorum, bence de olayın bakıcıyla alakası yok, asıl durum kardeş kıskançlığı ve bu da gayet normal. Kardeşini benimsedikten sonra düzelecektir ki bu da zaman isteyen bir şey. Ablaya ekstra farklı davranmayın bence, kardeşe de önemsemiyormuş gibi davranmayın, neyse o, o da artık bu ailenin bir bireyi :) kardeşin bakıma ihtiyacı var ve anne bunu yapacak ve tabi ki eski günlerdeki gibi ablayla da oynayacak. Kolay gelsin :)


mummymelo

Teşekkür ederim crvaplarınız için, farklı taktikler deniyorum. Çözersek yazacağım. SevgilerCevaplamak için Üye ol