5 aylık bebek bebek burun akıntısı hapşırma nezle midir?

emineaslihan soruyor: 5

Merhaba anneler kızım beş aylık bugün nezle gibi burnu akıyor hapşuruyor ateşi yok sizce doktora götürmeli miyim?  Çok endişeliyim lütfen akıl verin. 

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


babu

Biz asagi yukari o kadarken ayni sebeple doktora goturdugumuzde kibarca "atesi yok ve oksurmuyor, niye getirdiniz ki" demisti :) Biz de ilk cocugumuz ve onun ilk hastaligi seklinde aciklama yaptik. Yani normalde atesi yok ve oksurmuyorsa doktora goturup ekstra mikriba maruz birakmaya gerek yok sanirim. burnuna bol bol serum fizyolojik, odayi sik sik havalandirme ve eger emziriyorsaniz daha fazla emzirme tavsiye ediliyor bu tarz hafif durumlarda. umarim kolayca gecer. 


118

MERHABA 

ATEŞİ YOKSA ENDİŞELENME


basakbilge

Eğer anne sütü ile besleniyorsa serum.fizyoljik alıp ya da okyanus suyu sutunuzun sıcaklığında burnuna bir iki damla damlatın. Daha sonra burun aspiratoru ile cekin. Yuksek ateşi yoksa doktora götürmeye gerek yok. Anne sütü kendiliginden antibiyotik üretiyor. Mümkün olduğu kadar kalabaliktan ve öpmekten uzaktan tutun derim.


emineaslihan

anne sütü veriyorum ama sütümü sağıp veriyorum antibiyotik üretir mi yine de?


zehrashn

gecmis olsun benim 7 bucuk aylik oglumunda birnu akiyor ve geceleri oksuruyor ama atesi yok esim doktora goturelim diye israr ediyor ama ben ates olmadigi icin gerek diymuyorum acaba oksurugu icin ne yapabilirim😯 soylendigi gibi sürekli burnunu temizliyorum odayi havalandiriyorum  basinin altina yastik koyuyorum sabahlari bisey yok ama aksam oksurugu basliyor😔Cevaplamak için Üye ol