rOtavirüs

Mira_nur soruyor: 9

Merhaba rotavirüs aşısı yaptırdınız mı . yaptırmayıp herhangi bir sorunla karşılaşan var mı ???

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


esmaoz

İlk kizima yaptirmadim bir sorunla karsilasmadim.ikincisinde yaptirmadim.


ferhunde79

Biz yaptırdık, tedbir almanın bir zararı olmaz diye düşünüyorum ki bu kış 3 arkadaşımın çocuğu rota oldu. Gayet sağlıklı ve kilosu yerinde olan ufaklıklar bir anda süzüldü :( Ayrıca bulaşıcı bir hastalık olduğu için aynı zamanda anneleri de oldu, zor bir dönem geçirdiler. Bence yaptırın, zaten ağızdan damla verilen bir aşı türü bu. 


7bitirdi

Biz yaptirmadik (daha dogrusu bilmiyorduk) 1 hafta hastanede yattik.onlemini alin derim.bilseydim mutlaka yaptirirdim.bire bulasici oldugu icin cok gerekli oldugunu dusunuyorum.


drygzlnc

rota başına gelmezse sorun yok ama birde denk gelirse eyvah diyecegin bir hastalık. çünkü  küçük yaş bebeklerde ölümlere sebep olabiliyor.arkadaşımın kızı atlattı ve hafif geçirdi ; iyiki yaptırmısım dedi.yapılmasaymış kilosunun yarısını kaybediyormuş bebecik.tedbir ama yaptırmak en iyisi.guta

Büyük oğluma yaptırmamıştım ama küçüğe doktor tavsiyesi ile yaptırdım. Tedbirli olmakta fayda var. Ağızdan damla ile veriliyor. Bence yaptırın, sonradan pişman olmak daha kötü.


mutluannelif

Biz yaptırmadık. Kızım Rota geçirdi ama sadece 1 kez serum aldı (hastanede yatmadık) ve 2 günde atlattı. Hani söyleniyor ya çocuk paçavraya dönüyor, eriyor, kilosunun yarısı gidiyor...Çok şükür öyle bi durum yaşamadık sanki ishaldik de 2-3 günde toparlandık gibi oldu. İkinci bebeğim olursa yine yaptırmam sanıyorum. Yaşı çok ufak değildi belki onun da etkisi var bilemiyorum.


GOGO05

bende 2 oğluma yaptırmadım oğlum 13 aylıkken oldu çok şükür kısa sürede atlattık 2. oğlum 40 günlükken geçirmiş eğer birgün ateşi 37,8 yükselmeseydi onuda anlamayacaktık sadce 1 kere ateşi yükseldi o dönemde zaten sıvı kaka yaptığı için anlamadık bile zaten anne sütü alan çocuk daha kolay atlatırmış çok şükür atlattık ama geçirmeseydi bile yinede yaptırmayacaktık bizim kendi fikrimiz buydu


aybent

KIZIMA YAPTIRDIM,OĞLUMA YAPTIRAMADIM ZAMANI GEÇMİŞ,AMA YAPTIRMANI TAVSİYE EDERİM ..


7bitirdi

biz o paçavraya dönme halini tam anlamıyla yaşayanlardanız. 1 hafta boyunca serumla beslendi.delinmeyen yeri kalmadı.artık damar yolu açacak yer bulamıyorlardı o kadar kötüydü. ki daha önce öyle sık hastalanan bir çocukta değildi. sonrasındada hiç hastalanmadı. yani hafif atlatır olsa bile diyebileceğiniz bir hastalık değil. önlem almakta fayda var diye düşünüyorum yaşayan biri olarak.


Cevaplamak için Üye ol