sevgiyle bunaltmak

paradoks soruyor: 7

arkadaşlar sizden fikir almak istiyorum 6 aylık bebeğim var ne zaman ev gezmesine gitsek  aşırı bunalttıkları için çocuk eve gelince  uyuyamıyo huzursuzluk yapıyo..gittiğimiz yer genelde eşimin  kardeşleri oluyor onlarda  sürekli  çocuğun resmini çekiyolar  kucaktan kucağa top gibi gezdiriyorlar çocuk bunalıp ağlıyor yinede bırakmıyolar.. kucağıma alıyorum yine  alıyolar fazla bişeyde  diyemiyorum yanlış anlarlar diye eşimde diyo bunaltman çocuğu diye ama anlamıyolar..sizce nasıl tepki  koymalıyım?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


nihal58

ah canım ya bunu acaba benim kocam mı yazdı dedim :)) zira bizimki o kadarlıkken benim eşimde aynen senin gibi düşünüyordu çünkü onun kardeşi yok benim 3 tane var ve aşırı düşkünler oğluma (kendileri bekar çocukları yok) hatta o zamanlar ben kendim bile kızıyordum rahat bırakın çocuğu diye şimdi 2 yaşına geldi bizimki hala aynı şekilde çok seviyoruz,  şimdilik ben bir zararını görmedim çok da sevgi dolu bir çocuk oldu durup dururken gelir yanağımdan öper anneciğim seni büyüttt seviyorum der gelir kolumuzdan bacağımızdan öper (ama durup dururken) yani bence biz onu sevgiyle büyüttüğümüz için böyle oldu gibi geliyo bana , kısacası fazla sevgiden bir zarar geleceğini sanmıyorum :)


fistikcik

Çok doğru tespit etmişsiniz, bebekler aşırı uyarılmak ve yorulmaktan da uyuyamazlar. Bunun işaretlerini gözlemlediğiniz an "Bebeğin uyku saati geldi (ya da emzirme / mama saati)" diyerek bebeğinizi alın ve boş bir odaya çekilin. Biraz orada dinlenin. Belki de bebeğiniz gerçekten uyur bile. Kimse size "Bebeği uyutma ya da besleme" diyemez herhalde.


nihal58

herhalde bebek ağlayınca annesine veriyorlardır diye tahmin ediyorum bebeği ağlatacak halleri yok. O kadar sevdiklerine göre onu mutsuz etmek istemezler herhalde sadece anne bu konuda hassassa uyarabilir yada 2.çözüm olarak gitmez çok fazla görüşmeleri kısıtlı tutar.


paradoks

bebek ağlıyo yüz ifadesinden korktuğu anlaşılıyor annesine vermek yerine dikkatini dağıtacak şeyler bulmaya çalışıyolar başka odaya götürmek gibi aslında oğlum tedirgin oluyor yabancı yüzlerden  annesini istiyor ama onlar anlayışlı değiller.benim bildiğim seversin ama sonunda annesine verirsin yada biraz kendi haline bırakırsın mesela 3 saatmi oturdun 3 saat çocuk kucaktan kucağa gidermi yoruluyor haliyle.eve gedikten sonra saat 10 da uyuyan çocuk gece 2 ye kadar uyumadı bugünde sürekli uyuyor..dışarı çıkmayı seviyor alışveriş merkezlerini falan oralara gittiğimizde hiç öyle bişey yapmıyor.sanırım tedirgin oldu biraz korktu.


river

öyle insanları dövesim geliyor!!


kedidirkedi

Ben 5 aylıga kadar cok katıydım o konuda, kimsenin kucagına vermedim, verdiysem de 2-3 dk. dır. Zaten kızım da durmaz atardı kendini, çok tehlikeliydi, beklenmedik bir anda salıverirsi kendini arkaya. Bayram ziyaretinde halıya bir örtü serdim ortaya, koydum kızımı, dedim ki lütfen kimse kucaklamasın ve öpmesin, oynamak isteyen otursun yanına oynasın, güldürsün.


opposition

benzer şeyleri ben de yaşamıştım :( bir de benim 2 tane ya birini kaçırsam diğerini kaptırıyordum :) senin dediğin gibi uyumak bilmezdi çocuklar böyle zamanlarda, maalesef çözüm bulamadım aman görmemişin çocuğu olmuş demesinler diye rahat olmaya çalıştım ama sonra sıkıntısını ana çekiyor kimsenin anladığı yok :( sabret biraz zaten çocuk değil yürümeye emeklemeye başladığında bile kucakta durmayıp sıkılıp kaçıyor, kendisi koyuyor tepkiyi merak etme :)Cevaplamak için Üye ol