İte kaka emen bebek :((

cerodero soruyor: 4

Herkese Merhaba :) Siteye yeni üye olmam dolayısıyla soru bombardımanına başlamış bulunuyorum.

10 aylık bir kız bebeğim var. Yaklaşık 4. Aydan beri tamamen benim çabam ve zorlamamla emiyor. Bu siteden öğrendiğim pek çok yöntemle 10. Aya geldik nihayet.

Ancak ben çok yoruldum! Karanlık ve sessiz odada emzirmek, beyaz gürültü eşliğinde emzirmek, sadece uykudayken emzirmek, emzirme aralıklarını uzun tutarak emzirmek, aklınıza ne gelirse.

1 yıla tamamlamak için çabalıyorum ancak 9 aylık olduğundan beri gündüzleri ek gıda öğünlerinden sonra ( ek gıdayıda çok az yiyor ) tadımlık emiyor sadece geceleri çok sık ve yoğun emiyor. 

Bu şekilde bir beslenme ne kadar yeterli olabilir ki? Bu çocuk ne zaman istekle ve her yerde her koşulda isteyerek emecek kendiliğinden? Aynı durumda olan anneler varsa deneyimlerini benimle paylaşabilirlerse çok sevinirim.
Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Damla

Oğlum da böyleydi, çok uğraştım bir dönem, sonra sadece uykudan önceye döndü, gece de uyuyordu çünkü. 1 yaşına kadar hala süt olmadığını düşünsem de veriyordum, sonra bir gece emzirmedim bir daha da sormadı. Şu yaşa kadar çok sağlıklı iyi büyüyen bir çocuk. İhtiyacı ne kadarsa o kadar emdi diye düşünüyorum.


Damla

Ek gıdada da diğer sorunuzu gördüm, emzirme dönemleri çok etkilerdi. Ayrıca hareketlendiği de dönemdir daha az kilo alır. Değişiklikler deneyebilirsiniz beslenmesinde. Bebek maması tarzından biraz daha büyük yiyeceklerine geçiş yapmak işe yaramıştı bizde. Elinde tutup yiyebileceği yemek ağırlıklı buharda haşlanmış sebzeler, kaşarlı tostlar, köfte vs. gibi. Kahvaltısını bile incecik dilip biz ne yiyorsak o şekilde yiyordu, bulamaçları erken bırakmıştı.


cerodero

Çok teşekkürler tavsiyelerinizi dikkate alıcam 🙏


Damla

Emzirme değil diş çıkartma olacaktı pardon.Cevaplamak için Üye ol