Bebek muhallebisi

sevican soruyor: 10

Anne sütü ve mama alan bebeğim için doktorumuz muhallebiye başlayabileceğimizi söyledi ve  pirinç unu ile suyu pişirip içerisine formula ekleyerek hazırlamamı tarif etti. Hangi pirinç ununu kullanacağımı bilemedim, organik bir pirinç unu var mı?

Hipp in organik pirincini aldım ama sıcak suya eklenerek hazırlanıyor, pişirilmiyor, üzerinde de 4 aydan itibaren diyor. İçerisine de formula ekleyebiliyorsunuz. Bunu mu kullanmak lazım bilemedim.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

Hemen tarif veriyorum. 150 cc suya (ılık olursa daha çabuk pişiyor), 1 tatlı kaşığı pirinç unu ekleyip pişir. Pirinç unu olarak Piyale'nin bebekler için özel pirinç unu var, bunu kullanabilirsin, demir ilaveli.

Muhallebi kıvamına geldikten sonra 4 ya da 5 ölçek formül mama (aptamil, SMA, hero baby, bebelac, lactum, smilac vs.) ekle.

Son olarak 1 tatlı kaşığı da pekmez. Ohhhh mis gibi oluyor. Ben bir ara her gece yatırmadan önce bundan yediriyordum. Şapur şupur yiyordu kuzum.

Bu tarifi bir sitede okudum, yazan kişinin doktoru vermiş.

Sevgiler...


erimonat

bizim doktorumuz muhallebi yapmanıza gerek yok kavanoz mamalarından kullanın demişti ben milupa ve bebelac muhallebilerinden aldım suyla hazırlayıp veriyorum. ırmak yağmurun tarifide hoşuma gitti onu bir deneyeyim


Aysegul_Yagmur_Irmak

Evet, ben de daha çok sütlü pirinçli, sütlü meyveli, vs. kullanıyorum. Ama bu mama da çok besleyici ve doyurucu oluyor. Bir deneyin. :)


Milupa ve Bebelac'ın sütlaçları da çok güzel, zaten aynı firmanın iki farklı markası. ;)


erimonat

ırmak bugün muhallebinden yaptım ilk deneme diye ölçüleri yarıya indirerek yapmıştım ama yetmedi acayip yedi oburum :)))
 biz şu an kıbrısta yaşıyoruz bebek piyaleninbebek için olan pirinç ununu bulamadım dr oetker vardı bende ondan yapmak zorunda kaldım  :((


ozguranne

Sevican,

Biz de Hippin organik pirincini kullandık ama Ela formülle yemediği için anne sütü sağarak verdim ben.Aysegul_Yagmur_Irmak

Erimonat, ellerine sağlık, çok sevmiştir tabi. Bu bücürler lezzetten anlıyorlar. Tatlıya asla hayır demiyor mesela bizim oğlan. :)

Olsun, normal pirinç unuyla da yapıyorum ben, bahsettiğim pirinç unu heryerde bulunmuyor, tek farkı işte demir ilaveli falan olması herhalde. :)


sevican

Hipp in pirinç unu organik ama pişirilmeyen cinsten, sıcak suya formül ile ilave ediliyor, biraz sulu oluyor, bir de çocuğa besin olmayan birşey yediriyormuşum hissiyatı yarattı bende, şişmesini bekleyin diyor falan. Uzay tableti mi bu.. Pişirilen pirinç unuyla muhallebi yapınca daha içime siniyor, ama onda da organik pirinç unu yok sanırım. Organik pirinç haşlanıp, blendırdan geçirilip formula eklenerek te yapılabilir bence. Denemek lazım.


mashiara

bende hipp in pirinç ununu kullanıyorum.... organik ve başka ilave bir şey yok içinde.... anne sütü yada devam formul süt + su ile yapılıyor. benim de aklıma takılan soru pişirilmeden yapılması...  içinde sadece pirinç unu varsa nasıl oluyor çözümleyemedim.  bir fikri olan varmı???barok

hmm evet bu gerçekten ilginç,  ben organik pirinç alıp onu öğütmeyi düşünüyorum , kendim pişirerek yapıcam ama tabi sonuçta süt koyamadığımızdan içine mama ekleyeceğiz :)


ritalar

anne sütü eklenerek de bebek muhallebisi yapılıyor barok...


Cevaplamak için Üye ol