yabancı dil,CD

sems soruyor: 6

12 aylık oğlum için İnglizce ve Almanca çocuk sarkıları arıyorum.internette dinlenilebilen ama yüklenemeyen cocuk sarkılarının olduğu siteler var.bebek marketlerde bulamadım.benim bildiğim şarkılar da sınırlı.evde 3 dili de kullanıyoruz ama şarkıların daha  faydalı olabileceğini düşünüyorum.nereden bulabilirim?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


amatoranne

www.freekidsmusic.com  da bayagi bir parca var ucretsiz indirebilecegin..bazilari cok keyifli..


ikicocukannesi

d&r da karaoke cocuk sarkıları cdsi satılıyor, boyle mikrafonu da var, acayip eglenceli.
onun icinde gulmeyin ama birkac tane ing. sarkı var:

twinkle twinkle little star,
old mc donald,
happy birthday to you,
birde neydi yılbası sarkısı simdi hatırlayamdım iste o.

aklınızda olsun:)

merak: nasıl uc dil kullanıyorsunuz? ana dil ne?sems

cook teşekkür ederim anneler!  cevaplarınız cok yardımcı oldu.
sevgili 'ikicocukannesi' ben cok iyi derecede inglizce ve almanca biliyorum,eşimse inglizce ve fransızca.
evde Aydın'la cogunlukla türkçe  konuşuyorum,arada almanca. ama bazı oyuncaklarını sadece almanca,bazılarını inglizce konuşturuyorum (özellikle kuklalar),şarkılar söylüyoruz,...evde sık sık inglizce tv kanalları acık olur.ben de hem evde dinletmek hem de araba yolculukları için  cd oluşturmak istiyorum.şarkılar daha eglenceli olur tabii...
malum 0-3 yaş arası cocuk beyni ögrendigi dili anadil hafızasına kaydediyor ve 5 dil rahatlıkla ögrenebilir.3 yasından sonra ise artık anadil oluşuyor ve ögrendigi dil yabancı dil olarak kaydediliyor.
oglumun 3 yasından sonra benimle almanca,babasıyla inglizce hep birlikteyken ve diger insanlarla türkce konusmasını istiyorum.etrafımda bunun örnekleri var.
şimdiden gel,git,ver,al,ısıgı ac-kapa,.....  anlamaya basladı bile.....


EarlyEnglish

D&R'da Disney ve Baby Einstein tarafından yayınlanan favori İngilizce çocuk şarkı CD'leri satılıyor. Çocuklar için kartlar, kitaplar ve şarkı CD'lerine Remzi Kitabevi'nden de ulaşabilirsiniz.


EarlyEnglish

Bebekler için Dokun & Hisset kitaplarından, gençlere yönelik kitaplara kadar her türlü İngilizce içerikleri İngilizce Çocuk Kütüphanesi'nde bulabilirsiniz.

İzmir-Balçova'da hizmete açıldı.

www.barisakpinar.netCevaplamak için Üye ol