Yumurtadan tiksinir mi ?

ahmetim_ soruyor: 9

Oglumla bu hafta kahvaltıya başladık 2 gün yumurta sarısını verdim 3. gün vermedim bugün tekrar verdim iştahla yiyor ama korkuyorum ya tiksinirse çünkü ben öyleyim sevmem yumurtayı. labne peynir ve pekmez veriyorum ama sürekli bunları yerse mutlaka tiksinecek başka neler yedirebilirim emziriyorum süt içirmem gerekir mi bu arada 6 aylık bebegim şimdiden cevaplarınız için teşekkürler  :)

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


egokce

benimkisi 1 yaşında hergün yumurta yiyor bayıla bayıla hiç tiksinmedi sanmıyorum yiyen çocuk yiyo.


duygu_e

bende hergun verıyorum..nuriye_

Bende hergun verdim ama donusumlu olarakta vermende bi sakinca yok bence.


ilke_esma

Tam sariya geçtikten sonra gün aşırı verilmeli diye biliyorum..gerçi benim kizim hic yemiyor yese kesin her gün verirdim :)

Inek sütü 1 yasina kadar verilmiyor...yogurt yemesi gerekir ve peynir. .Koalamoala

Yiyorsa birer gün ara ile devam edin.Alışıp sıkılacaktır bir süre sonra,yemediğinde anlarsınız..Öğürürse  zorlamaz, bir süre ara (1ay gibi) verir tekrar denersiniz.Emziren anneler için inek sütü kesinlikle önerilmiyor.Mecbur kalırsanız günlük keçi sütü verebilirsiniz.Yoğurt mayalayın evde kendiniz ..2 günde bir günlük 500 ml sütle yapsanız fazlası ile yeter bebeğinize,bulabilirseniz köylüden keçi peyniri alıp birkaç gün su da bekletip tuzu iyice gittikten sonra verebilirsiniz.İşaret parmağınızın ilk boğumu kadar fazla bile gelebilir.Yumurta sarısı ve keçi peynirini karıştırıp ezerek vermiştim ilk zamanlar,sonra zeytinyağı(kesinlikle rafine edilmiş yağ değil,kendi sıktırdığımız zeytinin yağı) ekledim,barsakları için..Daha sonra kefir e başladık,her ay birşeyler ekleyerek yaşımız doldu gitti..Hayırlısıyla büyüyecekler..


Ama asla 1 yaş öncesi inek sütü yok !egokce

bende kefir veriyorum süt hiç vermicem heralde tazesini bulamıyorum herzaman zaten o inekte ne yiyo bilmiyorum yoğurt ve kefir mayalıyorum bence daha sağlıklı. yumurtanın tamamını yiyor tabi 11 aylıktı başladımda sevdiğinden kesmedik haşlanmış en çok sevdiği


sarayli

benim kızım yumurtayı hep severek yedi. sizinkinin de tiksineceğini sanmıyorum. şu anda 3 yaşında ve hergün yumurta yer. ben hep aynı yumurtayı görmekten sıkıldığım için, bazen omlet, bazen haşlama, bazen de sahanda yumurta yaparım.


yaseminyg

Ben 1 gün verir, 1 gün vermezdim. Ona rağmen tiksindi yumurta sarısından. 


denizberke

BENİM OĞLUM BAŞINDAN BERİ YUMURTAYI SEVEMEDİ PEKMEZİ SEVDİĞİ İÇİN PEKMEZLE KARIŞTIRIP ÖYLE YEDİRİYORUM.ONA RAGMEN GENE DE SEVEREK YEMİYOR BİRAZ ZORLUYORUM AÇIKÇASI yaptığım doğru değil biliyorum ama çok zayıf ister istemez bu duruma geliyorsun bebeği zayıf olan anneler anlar benim halimi...


Cevaplamak için Üye ol