Aptamil biberon ucunu tıkıyor. Ne yapmalıyım?

Aysegul_Yagmur_Irmak soruyor: 10

Aptamil Pre'de nişasta olmadığından bu sorun yoktu ama şimdi 1 kullanıyoruz ve nişasta erimiyor, kristal kristal kalıyor biberonda. Ve biberon ucu (2 delikli 1 ay+) tıkanıyor. Irmak boşa çekiyor, ağlıyor. Kaşıkla karıştırıyorum yine aynı. Elimle sıka sıka biberonun ucunu açıyorum, iki dakika sonra yine aynı şey.  Oğlumda 3 numarada aynı sorunu yaşamıştım. Milupa'ya da yazdım, henüz cevap gelmedi. Ne yapmalıyım? Böyle bir sorun yaşayan oldu mu?

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

Şimdi Aptamil'den cevap gelmiş:

Ayşegül hanım merhaba, Aptamil 1 numarada çok az nişasta var, bu da daha sıcak su ile hazırlamayı ve iyi çalkalamayı gerektiriyor. Avent gibi deşiği çok küçük olan biberonlardan da geçemiyebiliyor. Buna rağmen sıkıntı devam ederse konuşalım. Preaptamilde ilk 6 ay tek başına yeterlidir, bu ürünlede devam edebiliriz.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Keşke 1 numara almasaymışım diyorum şimdi. Daha da yeni aldık ikinci 1 numara kutuyu. Pre mi 1 mi çok kararsız kalmıştım... Bakalım daha sıcak su ile deneyeceğim.

Yine de bu sorunu yaşayan tek ben miyim merak ediyorum.


blackcrow

biberonun kapağını kapatıp, mama kabının arkasında tarif edildiği gibi dairesel hareketlerle nazikçe değil, aşağı yukarı haldır haldır (barmen edasıyla) 10-15 saniye çalkalayın. köpük köpük olsun. biz dr browns kullanıyorduk biberon olarak. eşim tarif ettiğim gibi değil, 1-2 kere aşağı yukarı yapıyordu. onun yaptıkları biberonu tıkıyordu, benimkiler tıkamıyordu. 


kuzununannesi

hayır yalnız değilsin.. bende cok yasadım, careyi uzun sure 10-15 dakika kadar  hhızlı çalkalamakta buldum.. gerci oda kesin çözüm değil ama idare ediyoruz işte:))


Aysegul_Yagmur_Irmak

Hızlı çalkaladığımda da aynı sorun oluyor. Ama ikinizin de dediği gibi daha da sert ve uzun uzun çalkalayayım bir bakalım. Eski biberonlarımızdan nuk çıkardım, onunla bir güzel içti, onda tek delik var ama geniş. Olmazsa pre aptamile geçerim bu kutudan sonra. İyi de benim anlamadığım niye böyle zor eriyor ki bu mama, yenilenmeden önce 1 ve 2 numarada bu sorunu yaşamamıştık, sadece 3 numarada yaşamıştık. Bana göre bu sorunlu bir mama, tarif edildiği gibi yaptığında asla erimiyor, niye üretiyorlar, niye bize çile çektiriyorlar ki?!blackcrow

4 ay bitince aptamil-2 ye geçirmişti bizi doktor. mama+ anne sütü olduğu halde. bilginiz olsun. kıyaslarsanız besin değerlerini kutudan,  farklılıklar var bayaa...


selencem

Hizli calkalama ve buyuk delikli bibeon ucu kullanmayla cozduk biz. Yani aventi 2 numarali uclari daha iyi oluyor, hatta 3 bile deneyebilirsiniz bir dahaki ay.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Offf evet zaten emerken hava yutuyor, onu da ayrıca soru olarak yazıcam. Damak düşmesi dedikleri birşey varmış, memeyi hızla ağzıdan çekince damak deforme oldu sanırım, beni emerken bile curk curk hava yutuyor, boşa çaba sarfediyor. Neyse bu kutudan sonra pre olana dönüş yaparız, birkaç ay sonra da 1'e geçeriz tekrar artık ne yapalım. Ama bu kutu bitene kadar en azından şu nuk biberonu kullanacağız, başka çare yok. :(Aysegul_Yagmur_Irmak

Zaten 2 kullanıyoruz selencat, 2 delikli olan yani, ama o bile fayda etmiyor, bu sefer mama iki deliği de tıkıyor, farkeden bir şey olmuyor. :(


selencem

ben dikis ignesini kizdirip sogutup deliklerden gecirip delikleri biraz genislettim.
gerci yikadikca delikler buyuyor ve ucun omru 1 ay kadar oluyor ama gene de tavsiye ederimCevaplamak için Üye ol