Aptamil biberon ucunu tıkıyor. Ne yapmalıyım?

Aysegul_Yagmur_Irmak soruyor: 10

Aptamil Pre'de nişasta olmadığından bu sorun yoktu ama şimdi 1 kullanıyoruz ve nişasta erimiyor, kristal kristal kalıyor biberonda. Ve biberon ucu (2 delikli 1 ay+) tıkanıyor. Irmak boşa çekiyor, ağlıyor. Kaşıkla karıştırıyorum yine aynı. Elimle sıka sıka biberonun ucunu açıyorum, iki dakika sonra yine aynı şey.  Oğlumda 3 numarada aynı sorunu yaşamıştım. Milupa'ya da yazdım, henüz cevap gelmedi. Ne yapmalıyım? Böyle bir sorun yaşayan oldu mu?

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

Bu da iyi fikir aslında selencat. Çok teşekkür ederim.


kuzununannesi

ben hala 2 numarasını kullanıyorum aventin, 3 de cok fazla geliyor ve yarısını tukuruyordu..

gerçi şimdi 2 numara epeyce yumusadı, 3 görevi görmekte:)))))))))))


salome

biberonda avent kullanıyorsan onun saklama kaplarının kapaklarını mama hazırlarken kullanıp biberon ucunu sonra takabilirsin. çalkalamak da daha kolay oluyor. daha sıcak su ile çalkaladığında soğutmak problem ama...onu da buzlu su ile hallediyorum...ama acil ağlama durumlarında ortalık karışıyor..:))


kuzununannesi

ben 1 saat önce hazırlıyorum genelde, ozaman içecegi zaman erimiş oluyor nişastalar

ama acil durumlarda ağlama krizi sonucu panikle epey sıkıntı yasıyoruz bizde:)) ozaman "haldır haldır" sallıyoruz, ustundeki talimata uyarsak bırak nişastaları mama karısmıyor bile, top top kalıyor..


nilaylilayla

kuzununannesi 1 saat önce hazırlayınca mama bayatlamıyor mu?yani hemen hazırlandıktan sonra bekletmeden verilmeli diye biliyorum..?bir kaç saat önceden de hazırlayabiliyor muyuz?bu arada ben dr browns biberon kullanıyorum,bu sabah onunda deliği tıkandı..su çok sıcak değildi belki ondan,salome'nin dediği gibi çok sıcak suyla çalkalayıp soğuk su dolu bardağa oturtunca sorun olmayabilir..denicem..kuzununannesi

bi kaç saat değil henna

acıktıgı saatler belli zaten

örneğin gece 11 de uyanır sonra 1 de uyanır sonra 4 de uyanır bizim ufaklık

bende saat 10 da hazırlıyorum sonra 12 de sonra da 3 de:)

hiç bir sorun yaşamadım, hastanede yattıgında 4 saat felan beklettikleri oluyordu mamayı.. bahsettiğim hastane iyi bir üniversite hastanesi..

birazda ona dayanarak oyle yapıyorum ben

bi sıkıntı yasamadık şimdiye kadar..


selencem

Tabi ki mamalarin ustunde taze verin yaziyor. Ama cok sicak olmayan havalarda benim de 40 dk kadar beklettigim oluyor.


hilaltimur

Ayşegül, bir dönem çok az mama kullandım. o dönemde kutunun biri topaklanıyor, emziği tıkıyordu. avent biberon emziğinin 3 çizgili geniş bölüğmünden bile geçmiyordu üstelik. durumu milupaya yazdım, kış dönemi marketin saklama koşullarına riayet etmemiş olabileceğinden kaynaklı olduğunu söylediler ve bana büyük boy mama gönderdiler. ama o da aynı şekilde topaklandı. ben de son çare mamayı hazırladıktan sonra süzüyordum.Aysegul_Yagmur_Irmak

Şunu anlıyorum, herkeste aynı sorun var, ama diyorum ya oğlumda bu tıkanma sadece 3 numarada olmuştu demek ki mamalar yenilendikten sonra mamalar değiştiğinden oldu bu.

Sıcak suyla da deniyorum erimiyor. Kayna suyla mı deneyeyim yani?!??? Ben mamayı ihtiyaç olduğunda verdiğim için önceden hazırlama şansım da olmuyor.

Süzme işi falan da çok zor benim için, malum evde iki bebek var, iki kar iş var, iki kat bakım gerekiyor.

Aventin halkasının ortasını kapatan kapaklardan var bende, bir de öyle deneyeyim bakalım.


selencem

Bende o kadar da buyuk bir sorun yok bu arada. Mamayi koyup ustune su mu koyuyorsun? Once suyu koyup mamayi yavas yavas katinca eriyor, ustune de "haril haril" calkalayinca oda sicakligindaki suyla bile oluyor.Cevaplamak için Üye ol