Aptamil biberon ucunu tıkıyor. Ne yapmalıyım?

Aysegul_Yagmur_Irmak soruyor: 2

Aptamil Pre'de nişasta olmadığından bu sorun yoktu ama şimdi 1 kullanıyoruz ve nişasta erimiyor, kristal kristal kalıyor biberonda. Ve biberon ucu (2 delikli 1 ay+) tıkanıyor. Irmak boşa çekiyor, ağlıyor. Kaşıkla karıştırıyorum yine aynı. Elimle sıka sıka biberonun ucunu açıyorum, iki dakika sonra yine aynı şey.  Oğlumda 3 numarada aynı sorunu yaşamıştım. Milupa'ya da yazdım, henüz cevap gelmedi. Ne yapmalıyım? Böyle bir sorun yaşayan oldu mu?

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


blackcrow

güçlü bir şekilde çalkalayabilmek için kapağı takmak lazım zaten. emzik üzerindeyen çalkalanınca, emziğe yapışıyor mamalar ve emzik ucundan fışkırıp çıkıyor, etrafı batırıyor.


afacanilke

Konu eski ama benim gibi taze annelere belki faydası olur diye yazıyorum: Aptamil 1 kullanıyoruz ve neredeyse 1,5 aydır ne kaynar suyla ne harıl harıl calkalayarak tozları eritebildik... Ta ki kutunun üzerinde yazdığı gibi ılık suda hazırlayana dek! Su sıcaklığı ılık olunca tek bir toz tanesi kalmıyor ve sadece birkaç saniye icinde süt hazırlanıyor. Kettle'da kaynamış içme suyu bulunduruyorum hep. Süt hazırlama vakti geldiginde birazcık ısıtmak yeterli oluyor.

Bu arada, biberonun ucunun tıkanmaması için çalkalarken koruyucu kapağı mutlaka kullanmak gerek.
Cevaplamak için Üye ol