19 aylık oğlumun hareketleri normal mi?

ayazgunes soruyor: 3

Merhabalar,belki saçma ama ben çok evhamlı bir anneyim 19 aylık oğlum hemen hemen herşeyi anlıyor ama kafama takılan bir iki hareketi var.Mesela koşarken dans ederken gözlerini kapatıyor düşüceksin yapma deyince gülüp sarılıyor kucağama sanki oyun yapiyormuş gibi ama bana biraz ilginç geldi,bide odaya gidince kapıları kapatıyor karanlıkta da kormuyor ben kapiyi açinca koşuyor.Offf anne olmak çok zor.Şimdiden cevaplariniz için teşekkür ederim.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


seyircikoltugu

Merhaba, okuduğum bir kitapta bebekler 2 yaşından önce karanlıktan korkmayı bilmez gibi bir şey yazıyordu. Yani bizim karanlıktan korktuğumuz gibi onlar şu an için korkmuyorlar (oğlum da 22 aylık). Aynılarını oğlum da yapıyor ve bunları oyun olarak düşünüyorum. Gözlerini kapayıp deneyim kazanıyor. Benimki gözlerini kapatıp geri geri yürüyor :) Hatta karanlıkta uyur, hiç ışığa alıştırmadık. Malum karanlıkta daha derin ve rahat uyuyoruz.


ayazgunes

Gerçekten çok çok teşekkür ederim cevabınız için ,kendi ekseni etrafında dönen parmak ucunda yürüme geri geri yürüme hep okumuştum ama gözlerini kapatıpta rastlamadım.Demek ki daha çok şey oğrenicez.Allah hepsine sağlık versin.Seviyorum bu siteyi.


tusa

BENİM KIZIMDA AYNI GÖZLERİNİ KAPATIP BABASINA BANA GELİYOR DAHADA CANI SIKILIRSA KAFASINA BATTANİYE GEÇİYOR BENİM ÇOK HOŞUMA GİDİYOR HATTA 2 GÜNDÜR GÜL KIZIM DEDİĞİM GÖZLERİNİ KAPATIP GÜLÜYOR :-* 
Cevaplamak için Üye ol