Anasınıfı

BaharK soruyor: 10

Bildiğim kadarıyla anasınıfı okullarda zorunlu, ama çocuğunuz yuvaya gidiyorsa anasınıfını orada da tamamlayabilir diye biliyorum.Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Bu durumda siz çocuğunuzun anasınıfını yuvada mı okulda mı okumasını istersiniz? Nedenleriyle yazabilirseniz çok mutlu olurum.

Şimdiden teşekkürler

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


cigdem_zeynebinin_annesi

açıkcası anaokuluna göndemeyi düşündüğüm okulun anaokuluna göndermeyi düşünüyorum okula alışması açısından 


BaharK

Ben de devlet okuluna gidecekse okula alışması için okulun anasınıfına yollarım diye düşündüm. Sizlerin düşüncesini merak ettim.


cigdem_zeynebinin_annesi

bizim eskişehirde zaten çok başarılı özel okul yok başarılı olan okulada bizim gücümüz yok o yüzden zeynep devlet okuluna gidecek gibi görünüyor o yüzden anaokulunada gideceği okula gitmesi mantıklı gibi geliyor bide nuran biliyormusun buradaki devlet kreşleri ve anaokulları özel kreş ve anaokullarından çok daha iç açıcı durumdalar 


cigdem_zeynebinin_annesi

ama okul konusunda pek şanslı sayılmayız 


BaharK

Nuran gerçekten hassas bir konu, bugün beni de sıktı, bakalım bizi neler bekliyor?BaharK

Haziran 2008


BaharK

Ben de bakayım buraya.


Damla

Ben de merak ediyorum bunu. İstanbul'daki okul anasınıflarının imkanlarının kısıtlılığını bir yerden daha duymuştum, yani öğretmenin tek olması, yardımcısı olmaması ve o yaşta hala çocukların bakım ihtiyaçlarının çok olması bakımından, gerçi bu durum çocuğun evde ve devam ettiği kreşte kendi kendine ne kadar yeteceği ile de ilgili. Anadolu'daki okullardaki anasınıflarının durumlarını merak ediyorum. 


Okula alışması için de okulun ana sınıfına gitmesi öğretmenin değişeceği göz önünde bulundurularak ne kadar önemli acaba? Belki de hazırlığı alışık olduğu öğretmenle okuyup direk kendi öğretmeni ile 1. sınıfa başlaması daha iyi. Belki de önce okulu belirlemeye çalışmak lazım bunlara karar verebilmek için erken olsa da.BaharK

Ben bu konuyu yuvayla görüşünce fikrim değişti. Sanırım yuvada devam ettireceğim. Yuvadan sonra devam edeceğimiz okul ortak olursa birkaç arkadaşıyla aynı okula başlayabilir, bu da adaptasyonu kolaylaştırabilir.


Damla

Ben de bayramda bir öğretmen yakınımıza sordum, o da ilköğretimin anasınıfını önerdi. Ortak arkadaşları ile ve bildiği ortam olduğu için okula başlayınca rahat eder dedi. Okuldaki kaynaklar okuldan okula değişiyormuş. Biz de nihai bir karar vermedik henüz.Cevaplamak için Üye ol