Anasınıfı

BaharK soruyor: 2

Bildiğim kadarıyla anasınıfı okullarda zorunlu, ama çocuğunuz yuvaya gidiyorsa anasınıfını orada da tamamlayabilir diye biliyorum.Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Bu durumda siz çocuğunuzun anasınıfını yuvada mı okulda mı okumasını istersiniz? Nedenleriyle yazabilirseniz çok mutlu olurum.

Şimdiden teşekkürler

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


Damla

Bir de özellikle devlete gidecekse okulun ana sınıfına gitmesinin adaptasyon açısından daha da önemli olabileceğini düşünüyorum, imkanların farklılığına alışması açısından. Bir yıl daha daha rahat imkanlarla devam etsin de denebilir tabi. Kararsızlık feci :)


imgeiremselin

Büyük kızımdan dolayı bizzat yaşadık bu sene... 3 yaşından beri anaokuluna gidiyor. Ve her zaman gideceği okulun anasınıfına gönderme konusunda kararlığımı dile getirirdim. En azından ilkokul4.sınıfa kadar devlet okuluna göndermeye karar verdik. Haziranda okulları gzdiğimde anasınıfları beni pek tatmin etmedi. İlkokul kısımları iyi ama ana sınıfları için daha yatırım yapılmalı diye düşünüyorum(en azından benim gezdiğim okullar öyleydi). Birde eski okulunda sınıf  mevcudu az, sınıfta 3 öğretmen ki biri ingilizce konuşuyor, bir sene daha buraya devam etsin diye düşündük. Hayırlısı...
Cevaplamak için Üye ol