çalışırken süt sağmak?

afrezrudi soruyor: 10

emziren ve çalışan annelere sorum :
işe başladığınızda işyerinde nerede süt sağıyorsunuz? bunun için uygun bir ortam var mı? sağdığınız sütleri de nasıl saklıyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


Nazife

Bu iş yerine bağlı bir durum. Bizim iş yerinde süt sağmak için özel oda yoktu. Kendi odamda sağdım. Sağdığım sütleri de iş yerinin mutfağında bulunan buzdolabında saklıyordum.
 
Size de kolaylıklar dilerim..


yasemin_ekin

Nazife ile benzer duurmdayım. Ban ait oda vardıi orada rahatça sağdım. ancak kendine ait odası olmayanlar genelde arşiv odalarını kullanıyorlar:(

Aslında bildiğim kadarı ile kanunen evli yada bekar, yaşı hiç önemli değil, belli bir sayının üstünde sanırım 100-150 kadın çalışanı olan kurumlarda emzirme odası şart ama nerdeeee :(((


afrezrudi

arşiv odası iyi bir fikir oldu. benim odam yok çünkü. bir de buzdolabında bir gün saklanabiliyordu süt değil mi? dolaptan çıkartıp yarım saat eve götürene kadar bozulur mu?


yasemin_ekin

Ben, özel termos çantalara dünya para vermektense,  sütleri taşıdığım çantaya buz akülerinden koyuyordum. gidinceye kadar idare ediyordu.


Nazife

Anne sütü saklama koşulları:

Odanın serin bir yerinde 6-8 saat
Buzdolabının rafında 72 saat (3 gün)
Buzdolabının buzluğunda 2 hafta-2 ay arası
Derin dondurucuda 6 ay

Ben de evde bulunan makyaj çantamı kullanmıştım. Bir gece önceden buzdolabı poşetine koyduğum suyu buz kalıbı haline dönüştürüp çantanın içine yerleştiriyordum. Sütümü de süt saklama kabına sağıyordum. Bebeğim 6 ay olduktan sonra işe döndüğüm için günde iki kez sağmak yeterli oluyordu. Sağdığım sütü ertesi gün içiyordu. Buzdolabının rafında muhafaza ediyordum.

Ev ile iş yeri arası arabayla 15-20 dk sürüyor. Bu şekilde taşımak hiç sorun olmadı. Ama zaten yarım saatte de bozulmaz, endişe etmeyin.Belgin_BeyzaNur

bende arşivde sağıyorum.. öğlen eve gittiğim için gitmeden yarım saat önce sağıyorum.. işyerinde dolap olmadığı için çekmeceme koyuyorum.. eve gittiğimde buzdolabına koyuyorum..


beylem

ofisteki tuvalette sağıyorum. Çünkü maalesef başka kapalı odamız yok.


zumre

ben okuyorum. okulun tuvaletinde sağıp, mutfakta pompayı yıkayıp, trene koşup yetişiyorum ve 2,5 saat te istanbul a geliyorum. termossuz taşıyorum sütleri.sedademirez

yaklaşık 6 aydan beri sağıyorum gündüzleri..emzirme önlüğü sayesinde prizi olan heryerde sağdım işyerinde:)emzirme önlüğü kurtarıcım oldu tavsiye ederim.satın almanıza da gerek yok ben kendim diktim..


aicha_hero

İşyerinde günde birkaç kez süt sağmak zorunda olduğunuzda pompanin hijyeni nasıl sağlıyorsunuz?


Cevaplamak için Üye ol