ana kucağı ve oto koltuğunu arabanın ne tarafına bağladınız?

Tunam10 soruyor: 10

Bugün bir arkadaşım ana kucağını da oto koltuğunu da sürücünün arkasına bağlanması gerektiğini söyledi. Bunun nedeni de sürücünün refleks olarak kaza anında kendini koruyacağından en güvenli noktanın orası olduğunun tespit edilmesi imiş. Ama bu seferde bebiş seni rahat göremediği için huzursuz oluyormuş. Siz ne yaptınız?

Bu soruyu cevapla


29 Cevap


Tunam10

ırmakcım grup 1 ne demekti?
birde söylediğin oto koltuğunun markası ne?
ana kucaklarının hepsi ters bağlanıyor sanırım. onda sorun yok.


esraozlem

Arka orta en güvenli ancak bizim arabada arka ortada isofix olmadığı için sağ arkayı kullandık hep.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Grup 1 işte 9-18 kg olan yani yaklaşık 1-4 yaş arası kullanılan oto koltuğu, anakucağından sonra gelen. :)

Evet anakucaklarının hepsi ters bağlanıyor çünkü öyle olmak zorunda, bebişler kafalarını bile tutamıyorlar ki, boyun kasları ortalama 1 yaşında güçlenmiş oluyor.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Esraozlem, zaten galiba arka ortada isofix sistemi hiç olmuyor. Bizde de yok.


Tunam10

o zaman arabayı kontrol etmek lazım. ortada isofix var mı diye. sanki bizim arka koltukta anakucağını ve oto koltuğunu bağlıcak demir kanca yok. emniyet kemeri ile bağlamak zorundayız sanırım.mayaberry

ana kucağı arabada ters olarak kullanılıyor. peki arabayı kullanırken bebeği nasıl görüyorsunuz. ben bu hafta sonu arabaya ayna taktırayım diyorum. ama hem dikiz aynasına hemde arkaya bi yere ayna takıp aynaların birbirleri ile kontak kurmaları gerekiyor. yani düşüncem o ..henüz servisle paylaşmadım. merak ediyorum sizler nasıl yaptınız. sonuçta ana kucağı ters dönük, arabayı kullanırken bebeği görmek aynasız imkansız.. uygulamalarınız neler bu konuda arkadaşlar?


mayaberry

http://www.joker.com.tr/urun.aspx?stkID=5322

kensi sorumun cevabını buldum :) kullanan varmı bunu?
mayaberry

ya tamam burcakşahin ilk defa anne oluyorum hiç de böyle bişey görmedim hayatımda. klasik türk insanı mantığı ile aynalar arası kontak kurdum işte.. ne yüzüme vuruyosun :) şaka bi yana bebekli bi hayatım olmadığı içlin çevremde de bebekli birileri olmadığı için bilmiyorum .. ama nurturia sayesinde öğreniyorum işte. teşekürler..


burcaksahin

Lütfen beni yanlış anlama mayaberry :) Ben de yaklaşık10 ay önce ilk defa anne oldum. Biran gülesim geldi :) Sana önerdiğim aynaları ben oğlum 5 aylıkken keşfetmiştim ve 6. aydan sonra oto koltuğuna geçeceğim için almamıştım.

Ufacıkta olsa kırıldıysa kalbin özür dilerim. Cevaplamak için Üye ol