ana kucağı ve oto koltuğunu arabanın ne tarafına bağladınız?

Tunam10 soruyor: 9

Bugün bir arkadaşım ana kucağını da oto koltuğunu da sürücünün arkasına bağlanması gerektiğini söyledi. Bunun nedeni de sürücünün refleks olarak kaza anında kendini koruyacağından en güvenli noktanın orası olduğunun tespit edilmesi imiş. Ama bu seferde bebiş seni rahat göremediği için huzursuz oluyormuş. Siz ne yaptınız?

Bu soruyu cevapla


29 Cevap


mayaberry

yok canım kırılmadım tabiyki güldüm sadece kendime. neden kırılıyım ..hatta eşime de söyledim sabah.. servisi aradı sordu. onlarda biz böyle bişey takmıyoruz demişler.. ee bilmiyoruz doğal olarak. düşününce bana da komik geldi .. meğer el oğlu düşünmüşde yapmış böyle bişey :)


burcaksahin

Kalan haftalarında sana sağlıklı günler diliyorum. Vakti gelince bebeğinizi kolaylıkla ve sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah.

Aynadan alırsanız eger iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.


mayaberry

teşekkür ederim burçaksahin


Aysegul_Yagmur_Irmak

Biz 14 aylıkken anakucağını bırakıp geçtiğimiz Grup 1 oto koltuğumuzla birlikte sipariş etmiştik Karma Tekstil'e. Yani aynamız da oto koltuğu ile aynı marka, BeSafe. Yalnız arabamızda arkada ortada kafalık olmadığından takamamıştık. Eşim yeni araba aldı, ona taktık, harika oldu, önde içimiz rahat seyahat ediyoruz.

Bugüne kadar da anakucağını kullanırken falan ben tek başıma giderken bile hiç tedirgin olmadım, sesi kesildiğinde biliyordum ki uyuyakalmış ya da sessiz sakin emziğini emiyor. :)kader_eymen

şoför reflexi ile ilgili konuya değinen arkadaşlar bu konuda haklılar, bu durumu pratik olarak birçok kez deneyimledim mesleğim gereği, arkadaşlara katılıyorum. şoför herdaim reflex olarak  kendini korur, kaçar..yan darbeleride düşünecek olursa en iyi yer arka orta gibi geliyor.


NORTH_TAN

Arkadaşlar ayrıca arabada önemi bir konu başı boş eşya bırakmayın. Arka koltukta, ön konsolda telefon oyuncak kaza anında çarpamalarda yaralanmalara neden oluyormuş. Tanıdığım 2 kişi küçük kazalarda biri kolunu konsol üzerindeki telefondan,başka biriside arka camdaki kitaptan kafasını yaralamış.  


Aysegul_Yagmur_Irmak

İşte bu da önemli bir konu ama uzun yolda arabada bir sürü eşya oluyor. Yiyecek kutuları, soğuk su için termos, çantalar, biberonlar vs. Benim de içim rahat etmiyor bu konuda, oldukça tedirgin oluyorum ama pratikte uygulamak çok zor oluyor. :(  


BercesteD

Cocuk koltugunu arka ortaya takma konusunda gosterebileceginiz bir kaynak var midir?


khan

BercesteD,


Türkçe bulamadım.

"Child occupants seated in the center had an injury risk 43% less than
children seated in either of the rear outboard positions."

Orta, kenarlara göre %43 daha güvenli.


Daha eski başka bir araştırma: 

"They found that occupants of the back seat are 59 percent to 86 percent safer than passengers in the front seat and that, in the back seat, the person in the middle is 25 percent safer than other back-seat passengers."

Arka koltuk %59-86 arası daha güvenli. Arkanın ortası da yanlara göre %25 daha güvenli.Cevaplamak için Üye ol