Otizm tanısı için istanbul’da doktor onerisi

acemianne12 soruyor: 3

31 aylık erkek cocugumuz 24 aylık olana kadar heceleme yapmıyordu. Fiziksel bir sorun var mo dıye bakıldı ve psikiyatriye yonlendirildi. Psikiyatrist zaten cok yogundu, sadece bir hikaye kitabından resimler gostererek bu sarı saçla abla dedi; cocugumuzda sayfaları hızlı hızlı cevirince  -cocugun umranda bile değil; rapor çıkaralım eğitim alsın dedi- 

Bunun uzerine özele goturduk, Acıbadem de emar ve emg cekildi, normal çıktı. Konuşma için terapi önerildi; 6 ay haftada 3 gün, 2 ser saatten eğitim alındı. Baba, al, ver, adta vs gibi kelimeler çıkıyor ama hala işaret dili devam ediyor. 

Tekrar norologa goturduk, gelişimi iyi dedi. Eşime de otizm başlangıcı demiş. Alanında çok iyi çocuk psikiyatristi arıyorum. Umuttepe Hastanesinde Nursu Memik iyi dediler randevu alamıyorum. Doktor tavsiyesi olan ve bu konuda deneyimi olan anneler paylaşırsa onerilerini çok sevinirim.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


lethee

Merhaba, İstanbul'da iseniz Prof. Dr. Nahit Motavallı Mukaddes'e gidebilirsiniz. Otizm konusunda en yetkin isimlerden birisidir.


mrslikbr

Merhaba bende duyduklarima gore cihan celigi onerebilirim cok iyi bir doktormus


acemianne12

Cok tesekkürler; acaba bire bir deneyimleyen var mı?Cevaplamak için Üye ol