Ankarada en iyi alerji uzmani kim?

atakuzu soruyor: 10

Merhabalar hanimlar.Ataberk iki kez bronsiolit gecirdi.simdi de zaman zaman oksuruk gelip takiliyor ve bir haftadir devam ediyor.hicbir zaman ataklar,solunum zorlugu yasamadik ama alerjiye yatkin deniyor hep.sanirim artik bir alerji uzmani gormeli.omer kalayci-ipek turktas-zafer bey(Tobb etu).seceneklerim.kime goturmeliyim.ucretler toplamda oldukca yuksek malum.o nedenle degsin istiyorum.ozelhastane secenekleri de varsa alip gorusebilirim.simdiden tesekkurler.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


nisabahar

güven hastanesi HANDE ALP  kesinlikle çok iyi bir doktor.ömer kalaycıyıda denedik tevsiye etmem.


ondef

Omer kalayci derim ben...yegenimide ona goturuyorlar ve memnunlar..


Binnurr

güven hande alp.sık enfeksiyon geçiren oğlumu ki 3,5 yaşındaydı çok güzel tedavi etti.kesinlikle öneririm


doa1974

hande alp diyorum ben de. gereksiz tedavi tetkik istemez ve çok iyi bir insandır doktorluğu yanında.  o olmazsa diğer seçenekler arasında ipek türktaş.


atakuzu

Cok tesekkurler.populer olmasi degil de ilgili olmasi beklentim.omer beyin sekreteri de bi tuhafti ki simdiye kadar pek cok doktota gittim bu sekilde.cok yogun randevuya karar verip arayin dedi.ipek hnm icin ilaci seviyo yazilmis ondan korktum.cunku gercekten onemli bir problem yok oksurugun kaynagini ariyorum.yoksa3 senede 3 kez hastanandi oglum o da son 6 ayda yani.yorumlariniza ihtiyacim var...kpinar7

merhabalar, bende oğlumu ömer kalaycıya götürenlerdenim. Kendi çocuk doktorumuzun tavsiyesi ile ona gittik. Yaklaşık 1.5 aydır süren, mutfaktan oturma odasına koşarak gitsin öksüren, topa 2. kez öksürmekten vuramaz hale gelmişti. Biz tedavisinden oldukça memnun kaldık. İlk gittiğinizde muayene ücretini alıyor 350 tl, eğer gerekli görürse alerji testi yapıyor oda 350 tl, ama bizden alerji testi istemedi. Daha öncesinde farklı doktora yaptırdığımız sonuçlarımız, kan tahlillerimiz vardı onlara baktı yeterli dedi. Ve bu süreç içinde ister mail ile ister telefon ile hep ulaşabilir durumdasınız.

Geçenlerde tekrar hastalandı oğlum ve hemen öksürük başladı. Mail ile kendisine ilacın dozunu sordum, kullanın, geçmezse göreyim dedi. Ama görmesine gerek kalmadan geçti.

Bir defasındada oğlum atopik dermetit olduğu için çok kaşıntısı vardı, kortizonlu kremle bile geçiremedik öyle olunca randevu alıp gittik. Bize dediği şey bunun için gelmenize gerek yoktu telefon açıp sorsaydınız çocuğu hemen rahatlatırdık dedi.

Fazla detayı, teferruatı, soruyu sevmez. Kısa ve net cevaplar verir. Evet size soru sordumaz ama hastalıkla ilgili her detayı anlatır. Tabikibini yapar. Ebeveyn olarak bizler mantıklı mantıkszı kulaktan dolma herşeyi sorarız doğal olarak, ama kendisi kibarla susturur.


atakuzu

Ilacin dozu dediniz.vemntolin ya da flixotide mi ilaclar?kesinlikle ayni durrum olup olmadigini anlamak icin soruyorum.kibristaki doktorumuz bu sekilde gidiyor da acaba ayni tedavi mi ayniysa teshisin adi ne?sakincasi yoksa merak ettim


kpinar7

İlac olarak biz inflacort ve ventolin inhaler kullanıyoruz. Aerochamber diye bir alet var kullanımı çok pratik, nebülizatörle başedemedik, oğlum da nefes alıp vermeyi düzgün yapınca onu tavsiye etti ömer bey.

Şu an için hastalığının kesin tanısı yok, üst solunum yolu enfeksiyonu sonrası bronşların daralması diyor, bu sürekli tekrarlayıp kronik hale gelirse o zaman bir tanı koyarız dedi. Alerjik bronşit yada astıma çevirme ihtimali var yani. Ama biz kreşe başladıktan sonra 8 ayda 2 kere yaşadık. 2. Cisini 1 hafta gibi kısa sürede atlattık. 1. Cisi yaklaşık 3 ay sürmüştü:(iflah_olmaz

merhaba.benim oğlumunda tekrarlayan bronşioliti yüzünden konyadaki şuan sinir olduğum bi dr.astım teşhisi koydu.bende araştırdım.ve GÜVEN HASTANESİ-HANDE ALP i buldum. abartmıyorum 45 dk.bronşiolit astım alerji vs.konusunda bizi bilgilendirdi.muayane etti.telefonunu verdi.1 sayfa eğer tekrar bronşiolit olursa hangi ilaçları hangi aralıkla kullanacağımızı yazdı.istediğiniz an da arayabilirsiniz demişti.çok şükür şuan bi sıkıntımız yok. gerçekten tavsiye edebileceğimiz bi doktor.zaten ben ankarada çocuk diyince hep GÜVENE götürüyorum. gecede çalıştıkları için.


Hfrajha

Kızımda süt alerjisi belirtileri vardı, Eskişehir'de oturuyoruz, Ömer Bey'i keşfedince hemen atladık gittik. Evet sekreteri telefonda negatif konuşuyor ama gidince göreceksiniz şeker bir adam. Ömer Bey ise hastalığı mail, SMS, telefon ile takip ediyor, işinin ehli. Onun sayesinde kızım her şeyi yiyip içebiliyor, kendisine inanılmaz duacıyım.Cevaplamak için Üye ol