11. ayda meme acısı

othilia soruyor: 4

İki gündür emzirirken sol göğsümde inanılmaz bir acı ve ağrı duymaya başladım, resmen kıvrandırdı. İlk emmeye başladığında olmuştu ama sanırım o durumu çoğu anne yaşadı ama 11. aydayız yahu bu ne şimdi, gözümden yaş geldi, sırtıma kadar ağrısı vurdu. Bilgisi olan var mıdır?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Solmaz

Büyük ihtimalle iltihaplanmıştır. Mastit diye aratırsan baya kaynak var internette. Bana da kızım 3 - 4 aylıkken olmuştu kendi kendine geçti, emzirmeye de engel değildi diye hatırlıyorum. Gene de öncesinde araştırmak ve doktora danışmak iyi olabilir. Bazı durumlarda ilaç tedavisi de gerekebiliyormuş.


blackcrow

mastitse ve ilerlemişse antibiyotik tedavisi gerektirebilir. geçen 10 ayda ben 3 kez 1'er hafta antibiyotik almak zorunda kalmıştım. doktorum iyiki daha da ilerlemeden gelmişsin, ameliyat gerektiren bir durum olabilirdi demişti. doktorunuza danışmanızda fayda var.


othilia

Çok teşekkür ederim, ben mastit sadece ilk aylarda olur sanıyordum, meğer yanlış biliyomuşum.


cansu_ayan

merhaba herkese
Memedeki süt birikmesi sonucu olmuştur,daha sık emzirmenizi,eğer sütünüz çoksa makine ile sağmanızı öneririm
Aynuı şeyi bir kez ben de yaşadım,ultrason istemişti doktorumuz,çok şükür geçti ama antibiyotik kullanmak zorunda kalmıştım,o da bebeğin düzenini bozuyor,ishal yapabiliyor ilaçlar.
Oyüzden ihmal etmemenizi öneririm,ilerleyip daha sıkıntılı bir tedavi süreci yaşamak istemiyorsanız.
Geçmiş olsun.Cevaplamak için Üye ol