Uykusuzluk tak etti.

anneoldum soruyor: 3


 Merhaba arkadaşlar.Defalarca sorulmuş bir soru ama benim sorunumla alakalı bir şeye rastlamadım.Oğlumun bir sıkıntısı mı var çözemiyorum.Artık psikolojim bozulacak eşiminde benimde :(.Ahmet Yiğit son 3 haftadır gece 11 de yada 12 de kalkıyor ve 3 - 3 bucuğa kadar uyumuyor.Huy oldu bu uyutmaya çalışıyorum geri ayakta sallayarak uyumaya alışkın biraz dalacak gibi oluyor ama uyumuyor.Sonra uykusu acılıyor aşırı bir oynama hali oluyor.Hiç yorulmadan saatlerce oynuyor.Artık uyku bize tak edince çok zor bir şekilde uyutuyoruz.Ne olduğunu anlamadık.Azıları kabarmış ama dişten desek çok aktif hiç diş ağrısı çekiyormuş gibi değil.Gündüz uykuları iyi zaten gecede geç yattığı için sabah 10 da 11 de kalkıyor.Belkide gündüz çok uyuduğu için uyumuyor diye düşünebilirsiniz.Ama az uyutmayı da denedik sonuç aynı.Ne olur bir akıl verin sorun ne olabilir ve neler yapabilirim.Aç değil çay denedim içmiyor.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


anneoldum

 Sevgili ossem yeni başlamadım.2. ayından beri çalısıyorum ama son 3 aydır uyku problemi yaşıyoruz.Sanırım beni arıyor.Pik yaptı son zamanlarda da.

 Ateşböceği senin dediğin taktiği denedim ışığı kapattım ve konusmadık hiç.Kendi kendine oynadı ,bağırdı(oyun anlamında),bizimle iletişim kurmak için bayagı uğraştı.Bayagı sürdü bu ama hiç olmazsa sinirlenmedim.onun telasına güldük eşimle.Sonunda kendisi uyumus bizde tabi:)


anneoldum

Lalena gerçekten yaşadıklarımız aynı.Ben fazla oyun oynamam genelde babası ile oynar ama ne kadar çok oynarsa oynasın kesin 3-3,5 saatten önce uyumuyor.Son günlerde zaten bizdede oynatma hevesi kalmadı.İnan yorgunluktan ölüyoruz.Bugün biraz daha iyiyiz.Mesai 1bucukta bitti çok şükür.Tavsiyelerin için tesekkürler.


ema

Sabahları 10 -11 e kadar uyumasına izin vermeyin bence en geç 8 gibi kaldırın eğer gündüz 2 uyku yapıyorsa tek uykuya düşürün. Bence gündüz uykuları çok geliyor artık bebeğinize uyku düzeni oluşturmaya çalışın demek kolay zaman alıyor ama sabırlı olun kolay gelsin.
Cevaplamak için Üye ol