Su içiremiyorum:(

nilaylilayla soruyor: 6

2 ay önce dr kontrolünde artık su da içsin denildi..ama hergün evde su savaşı yaşanıyor...biberon ,alıştırma bardağı,kaşık ve en son enjektör ile uğraşıyorum bu aralar.ama yok yok..daha ilk yudumda çok acı birşey içiyor gibi yüzünü buruşturuyor ve tükürüyor...ne yapıcam?su çok gerekli değil mi?ek gıdalardan sonra içmesi lazım ama nasıl?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


murge

Bende hafif ılık veriyorum..Ve severek içiyor.. Bence bir dene bu şekilde..


seda_melis

henna, bebeğinizin idrar çıkışı normalse, (yani bezi kirlendiğinde ağırlaşmışsa) vücudunun su ihtiyacı yeterli derecede karşılanıyordur. bildiğim kadarıyla bu yeterli bir kriter.
su içmeye alışması da zamanla olur merak etmeyin. biz de azar azar tattırmıştık. yaza doğru su ihtiyacı arttıkça su içmenin anlamını kavramış olur diye düşünüyorum.
fakat içine tatlı birşey eklenmesi taraftarı değilim ben.


ekim_

Henna, merak etme..bu aylarda tadımlık alıyorlar suyu;ama susuzlukla tanışınca kendileri arttırıyorlar su miktarını.yani yaz gelince içtiği su miktarına inanamayacaksın.sanırım aldığı sıvı yeterli geliyor


pamusum

ben ogluma nadir su veriyorum ama günde 100ml bebek cayi iciyor belki sizde bebek caylarindan deneyebilirsiniz cünkü oda suyla karistiriliyor ve böylece su ihtiyaci giderilmis oluyor


emp

damla akıtmayan biberona su koyup, oyuncaklarının arasına bırakıyordum.oyun oynarken arada eline geçtikçe içmeye başladı ve kısa sürede alıştı.sanırım nuby marka çok güzel renkli bir biberondu.


nilaylilayla

teşekkürler bütün önerileri tek tek deneyeceğim..
Cevaplamak için Üye ol