5 AY BİTTİ TERLEMEM HALA BİTMEDİ

ozgu_naz soruyor: 10

Bu terleme beni aşırı sinirli yapıyor. 5 ay bitti ama hala sanki kovalarla üzerime su döküyorlar hele geceleri. ben çok üşüyen bir kadındım şimdi bıraksalar atletle gezicem. nasıl sizlerin yaşadığı durum? benzer durum yaşayan varsa ne zaman bitti bu durum acaba. emziyorum adet olamıyorum yaşım 40 ay bide menopaza girmişsem yandım:)

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


Meryem_

40inda dogurmus bir kadinin emziriyorken menopoza girmesi bana pek olasi gelmiyor :) Emzirme metabolizmayi hizlandiran bir sey, terleme bunun bir sonucu olabilir. Bende ilk uc ay oldu, hala arada bir ates basmalari, ter dokmeler vb. yasiyorum (neredeyse 11 aylik oldu oglum).


Bona

24 aylık olana kadar geçmedi o sıcak basmalar , şu hamilelik ve doğum sonrası olayının en nefret ettiğim kısmı buydu..neyse ki 4 aydır azaldı bende , 2 sene 9 aydan sonra nihayet üşümeye başladım :)


yaltuntas

Ben de kırk yaşımdayım ve kızım 5 aylık. benim terlemem başlardaki kadar değil. Bence kadın doğum doktorunla görüşüp  menopoz açısından hormonlarına baktırabilirsin,  bir de onlara baktırırken bence tiroid hormonlarına da baktır. tiroidin fazla çalışması da metabolizmayı hızlandırır ve terlemeye sebep olabilir. 


Sheeda

"emzirmek menepozu taklit eder" bunu benim kadın doğum dr'um söyledi. Ben de benzer şikayetlerle doktora gittiğimde bunu söyledi. belki de neden budur 


ediluj

Tiroid testlerine baktırabilirsin(aile hekimliğinde de bakılabiliyor)bazen gebelik sonrası tiroid bezi fazla çalışabiliyor aşırı terleme,çarpıntı,kilo kaybı  gibi şikayetler eşlik edebilir..ozgu_naz

simir testim var bu ayın sonunda. ozaman sanırım netleşir durum. sağolun hanımlar


wintrysu

benim 6 aylık oldu ben de hala sıcaktan kurtulamıyorum. bütün kış askılılarla gezidm. hala da devam ediyorum. ama troidim var benim. az çalışıyordu. şimdi hızlı çalışıyor. ben de bıktım artık. yazın napacağımı bilemiyorum.


ozgu_naz

beni de bir ahbabım uyardı. hipotroidim var benim. doğumdan sonra normale dönmüş olabilir ilaç fazla geliyordur dedi . 7 nisanda kızımı götürünce bende testlerimi yaptırıcam. çarpıntım falan var durum fenaLoxodonta

Neredeyse 15 ay oldu doğumdan sonra benim de ayak yanmalarım geçmedi. Gece gece buz gibi suyla yıkıyorum, eve gelince çoraplarımı çıkarıp soğuk yerlere basıyorum. Kan sonuçlarım normal, sanırım bunun geçmesi için bir süre daha beklemem gerekecek.


wild_rose

hımm. bir ben terliyorum zannediyordum. dagi'den güzel güzel lohusa pijaması ve geceliği almıştım paraya kıyıp. 1 gece giyip atıyorum kirli sepetine:(Cevaplamak için Üye ol