Ne kadar süre uyanık kalıyor???

happypipek soruyor: 8

Bebeğim 3,5 aylık. Mamasını yedikten sonra, alt değiştirme vs den sonra yarım saat kadar dik kalması hemen yatırmıyorum kucakta gezdiriyorum, yarım saatten sonra yatırıyorum.( Tabi bu gündüzleri) Uyursa 1 saat kadar uyuyor, uyanınca acıkana kadar oyun oynuyoruz. Sizler mamadan sonra hemen yatırıyor musunuz, yoksa biraz oyun oynadıktan sonra mı yatırıyorsunuz??

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


PembeTavsanim

o zamanlarda kizimi besledikten 10 dk sonra yatirirdim o da sadece gece uykusundan evvel. hic yarim saat beklememistim.


Meowwow

uyku duzeni vardi o aylarda sabah 7 de kalkarsa 9'da, 1de ve 3de tekrar uyuyordu, bazen yarim saat bazen 2 saat. ona gore yatiriyorduk. genelde mama yedikten sonra kendi kendine uyur (hala oyle). eger uykuya dalmayi yemekle ozlestirmek istemiyorsaniz veya reflu oroblemi varsa gec yatirmak daha iyi. secim sizde kalmis, onemli olan uyumasi :)


arseli

3 aylıkken 1.5 saat uyanık kalırdı..Fakat ben uyumadan önce değil uyandıktan sonra beslerdim.meowwow'a katılıyorum.Bence uykuyla özdeşleşmese daha sağlıklı olur.


PembeTavsanim

Bu soru yemek- uyku iliskisi adina mi soruldu?

Ben her gece yatmadan emzirdim kizim oyle bir iliski kurmadi .Yataga uykulu da koydugum oldu yine de bir sorun olmadi .cigdemuzer

benim kızım 8 aylık düzenli bi uykusu vardı mamadan sonra yarım saat kadar el ve kollarını hareketler yaptırıordum sonrasında zaten kendi uyuyodu ama büyüdükçe huylar değişio şimdi daha az uyuyo diş çıkartmadından birazda onun huysuzluğu var ama yine de beni hiç üzmüyo :-))))


cigdemuzer

happypipek doğrusunu yapıorsun ama kucağa alıştırma benimki seninki kadar ken mamasını veriordum yatağına bırakıordum kendi kendine uyuyor du bence alıştır kendisi uyusun yoksa çok zorlanırsın ben bir kere ayakta salladım misafirlikte oldum için öle alıştı eski düzeni kalmadı anlıcağın 


happypipek

Yok yok zaten kucakta uyutmuyorum. Sadece mamadan sonra hemen yatağına yatırmıyorumda yedikleri ağzına gelmesin falan diye bi yarım saat dik pozisyonda tutup, bu ya kucakta dolaşmak ya ana kucağında biraz vakit geçirmek vs. uykusu gelince yatırıyorum. Bazıları hiç oyalanmadan hemen yatırıyorum dedi acaba ben mi çocuğu fazla ayakta tutuyorum diye sordum... Bu arada cevaplara teşekkürler:))))


cigdemuzer

bende ilk zamanlar korkuyordum yan yatırıyordum sende öle yap gazını her mamadan sonra al  karnıda tok olursa altınıda düzenli temizlersen çok fazla bi sorun kalmaz ben mama veriordum  oda onu tok tutuyodu ama benim sütüm yetersizdi sütten de olabilir


Cevaplamak için Üye ol