dişte biberon çürüğü

sezinerdem soruyor: 3

merhaba;

çocuğunda biberon çürğyle uğraşan var mı? nasıl bir tedavi yöntemi uygulandı, bilgi verir misiniz. diş doktorumuz dolgu yapılması lazım dedi fakat kızım o kadar süre dişçi koltuğunda kalır mı bilmiyorum.
şimdiden tşkler

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


sezinerdem

bilgi için çok tşk ederim Esma Hn, tavsiyelerinizi 6 ay daha uygulayıp sonra tedaviye başlayalım o zaman.


belgin

merhaba,

ben yeditepe diş hastanesinde çalışıyorum.Burda çalışmaya başlamadan önce çocuk diş hekimlerinin bu kadar farklı bir tarz sergileyeceğini bilmiyordum.Küçücük çocuklar spiderman olup,çilek kız olup koltuğa kendi istekleriyle oturuyorlar.Çocuk ile aralarında özel bir iletişim ve dil oluyor.İşlem yapılacaksa hafif bir sedasyonla uyutularap dolgu,kanal tedavisi yapılıyor.
Dolayısıyla, süt dişleri,nasıl olsa düşecek demeyin.Daimi dişler için süt dişlerinin sağlığı çok önemli.Size tavsiyem tecrübeli bir çocuk diş hekimine ve ciddi bir kuruma müracat etmeniz.Çocuğunuzun büyümesini sakın beklemeyin,eğer çürük varsa bu süreç içerisinde artacak ve diğer dişlerede geçecektir.


serapg

Esma hanım ve Belgin Hanım merhaba,

Oğlum Arda şuan 3,5 yaşında ve 2 tane azı dişinde çürük ve azı dişlerinin ortasında boşluklar var.Ön dişlerinde de Biboran dan dolayı lekeler mevcut .Cmts.günü diş hekimimize götürdük.Diş hekimimiz Çoçuk diş hekiminin müdahale edebileceğini ve anestezi ile uyutulup dolguların yapılmasını gerektiğini söyledi.Kendisinin bize tavsiyesi Pedidonti bir diş hekimimize götürmemizi.Sizlerin anestezi ile diş müdahalesi için önerebileceğiniz Doktor var mı?Arda 1 yaşında iken göz yaşı kanalı ameliyatını Yeditepe Doç.Dr.Şule hanıma olmuştu ve çok memnun kaldık.Diş hekimi için tavsiyenize ihtiyacım var.Cevaplamak için Üye ol