gece muhallebisi ve uyku

_Sezin_ soruyor: 4

Merhaba
Oğlumun 5. ay kontrolünde doktor hanım gece sık ağlayarak uyanmalarını sorunca ve kilo alımı geçen aya göre daha az olunca acıkıyordur dedi ve akşam yatmadan hipp sütlü pirinçli elmalı muhallebisini önerdi. Dün gece ilk denememizi yaptık. aslında ilk sefere göre kaşıkla güzel yedi iştahla. ama gece uyanmaları daha sık oldu ve her seferinde zor sakinleştirdik. Acaba dokundu mu muhallebi ya da az mı geldi (çünkü yarım ölçü yaptık ilk sefer diye) Bu gece versem mi bilemedim.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Tanyel

Bunu, arayıp doktoruna sorman en iyisi...

Ama 5 aylık bi bebeğin gece tam uyumasını bekleme zaten. Ben de ilk 6 ay sırf sütle besledim, sonra sütüm yetmeyince hipp kavanoz meyvelere başlattı doktor. Gece değil, öglen vakti veriyordum. Daha sonra gece muhallebi verdi, milupa kavanoz.

Tüm bunlar bebeğin gece uyumasını sağlamıyor. Benimki aralıkta 2 yaşında olacak olmasına rağmen hala gece en az bir defa uyanıyor. Çok seyrektir tüm gece uyuduğu...


_Sezin_

Tüm gece uyumasını beklemiyorum tabi ki ama 5-6 kez ağlayarak uyanıyor ve sakinleştiremiyoruz. Açlıktandır dedi doktor ama dün muhallebi sonrası 8-9 kere kalktı.
Doktorumuz da kongredeymiş yurtdışında ulaşamadık...


Damla

Elma alerji yapmış olabilir mi, ya da gaz, ilk kez yediği için rahatsız etmiş olabilir, bir gün gündüz deneyebilirsiniz.


_Sezin_

son durum: 3 gecedir veriyoruz bir gece 7-8 kere kalkıyorken bir gece 2 kez kalkıyor. herhalde sadece açlıkla açıklanabilecek bişey değil. neyse allerjiden korktum ama bi sorun gözükmüyor şimdilik..belki diştendir diyorum. (her huzursuzluğuna diştendir diyoruz da henüz gelen giden yok)
teşekkürler sevgilerCevaplamak için Üye ol