derin uykuya çok zor dalıyor

ozgemm soruyor: 2

Kızımı kucağımda sallayarak uyutuyorum ve bu aralar inanılmaz geç dalıyor uykuya.
uyuyor fakat kollar, bacaklar hareket ediyor dalamadığını anlıyorummm.

Gözleri bazen açık uyuyor sanki, kapttığında da ellerini çırpıyor (yeni öğrendi bunu)
bay bay yapıyor, gel gel yapıyor ve ben deliriyorum. yatağa yatırdığımda yüzüstü dönüp
ayaklarını çırpıyor, bana donuk donuk bakıyor, yani uyuyor ama hafif uykuda.

Sizin bebişleriniz ne alemde, normal mi sizce bu? acaba yatırdıktan sonra yanına uzanıp hiç bakmasam dalar mı derin uykuya?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


cadsiz

artik algilari cildigi icin sanirim Ayaz'da da zor uyutma sorunu oldu. ama bir sekilde astik. ne sekilde oldugunu ben bile bilmiyorum valla. yalniz eline tutup sarilabilecegi ya da parmaklariyla oynayabilecegi bir uyku arkadasi vermenin faydasi oldu sanirim. oglumun uyku arkadasini surada gorebilirsiniz. uzun bir zamandir rafa kaldirmistik pek ilgilenmiyordu.
bebeklerin ve cocuklarin yeni bir asama kaydettiklerinde (emekleme, yurume gibi) akillarinin bununla mesgul oldugunu ve geceleri bile bunun antremanlarina devam ettiklerini okumustum. bu nedenle uyumadan once ya da uykuda emeklemeye calismalari cok normal. ancak onun konsantre olacagi bir sey verebilirseniz eline faydasi olabilir sanirim. bu materyal ile de sadece elleriyle oynamasina izin verdim. bakip da biseyler yapmaya calistiginda ellerini asagi indirdim vs.
bazen de biberonla su veriyorum, gece uyandigi ve ac olmadigini dusundugum zamanlar ya da uyuturken. biberonu tutup emmenin de etkisiyle uyku moduna geciyor sanirim. bu arada ben ayagimda sallayarak uyutuyorum. gece uyandiginda kucagimda salliyorum ancak. kollarim kopuyor. kucakta sallamak gercekten zor.


bendeniz1009

Bunları okuyunca rahatladım valla... Bizimkide aynen böyle... Demek bu ayların rutini de buymuş. Uykudan ve hele de yatay pozisyondan nefret eder hale geldi. Her fırsatta yan dönüp oturuveriyor. Altını değiştirmek bile epey yorucu olmaya başladı. Henüz diş yok, emekleme yok, yürüme yok. Ama bolbol yüzüstü pozisyon ve oturma antremanları ve ayağa kalkma çabaları var. Çoğu zaman kucağımda ayaklarını yere bastırarak tutmak zorunda kalıyorum ve benim oğlum dik pozisyonda uyuyor:))) Evet bende bir yerde okumuştum yeni yeni şeyler öğrendiklerinde uykuda bile yapmak isterlermiş. Birde bizimki uykuya ilk daldığında saçlarını yoluyor. Hani saçlarıyla oynuyor diyemeyeceğim çünkü ciddi ciddi tutup çekiyor falan. Ama gözler kapalı ve uyuyor. Acaba hava sıcak ve kafası terliyorda kafasından süzülen terleri mi siliyor diyeceğim ama...:)))) Ve çoğu zaman gündüz uykularında uykusu ile kavga ediyor.Uykusuzluktan sürünüyor, gözler kızarmış, ama o ısrarla bir sağa bir sola yuvarlanıyor. Hani bir buçuk-iki saat yorulmadan döndüğünü bilirim. Ben izlemekten yoruldum, o dönmekten yorulmadı desem yeridir.Sonra ben uyuya kalıyorum, 10-15 dakika sonra uyandığımda bakıyorum uyumuş:))))Emeklemeyi ya da yürümeyi başarınca geçeceğini umut ederek sakin olmaya çalışıyorum.:)))))Cevaplamak için Üye ol