Römer King Plus koltuk kemerinin boyunu ayarlama

fatos soruyor: 8

Koltuğumuzun boyunu ayarlayamadım bir türlü. Altta bir düğme var. Ona bastın ama daha çok daralttı. Nasıl kemeri genişletebilirim. Bir de kılıf geçirmek için bu kemerler tamemen çıkıyormu acaba.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


yasemin_ekin

fatos, koltuk dik durumda olacak. alttaki düğmeye basarken, kemerlerden herhangi birisini aşağıya doğru çekince bollaşıyor. Kemerleri taktıktan sonra, aşağıdaki ipi çekerek daraltıyorsun.

Havlu kılıf vs. geçirmek için, kemerleri tamamen çıkarmak gerekiyor. Daha önce tartışılan bir soruda havlu kılıfın çok işe yaramadığı söylenince, ben kılıf geçirmektense, Ekin'in sırtına 1-2 kat tülbent koydum. Sık sık tulbenti ve bodysini değiştirdim. Çok ama çok terliyorlar. Koyun ppostu önermişti bir anne, onu da denemeyi düşünmüyor değilim....


fatos

Ben koyun postunu aldım ama bitürlü monte edemediğimden pişman oldum. Zaten kemeri ayarlamakta öyle sorun oldu. Tamamen çıkarınca yeniden takmak zormu olur acaba? Tamamen çıkarmak içindemi aynı işlemi uygulayacağız?


yasemin_ekin

fatos, kullanma kılavuzunda adım adım yazıyor ama bize karışık geldi biz cesaret edemedik kemerleri çıkarmaya :)


kemerleri çıkarabilmen için de, önce hali hazırdaki kılıfı çıkarman gerekiyor.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Ya anakucağımız ne kadar rahattı, kılıfını yıkardım, havlu kılıf takardım vs. Ama annemlerdeki bu grup 1 oto koltuğunun kemer boyunu ayarlama işini beceremedim, çünkü kitapçığını bulamadım, artık mothercare'e götürdüm onlar hallettiler, ama kemerleri dönük takmışlar, düzgün durmuyor.

Kemerleri bollaştırmak için elinle iki kemeri de tut, sonra öndeki düğmeye basılı tutarken elindeki kemerleri çek, tüm oto koltuğu boylarında ve tüm markalarda sistem aynı. ;)

Bizde Besafe oto koltuğu var, ona havlu kılıf takıcam, inşallah kemerleri çıkarıp takmak kolaydır.

Ben anakucağında havlu kılıf kullanmıştım, maxi cosininki bizimkine uymuştur (chicco ct0.2 anakucağı). Oğlanın anakucağı ve havlu kılıfı maviydi, kızın anakucağı bej, havlu kılıfını da kırık beyaz aldık ama daha takmadım... Ben memnun kalmıştım, yine terliyor ama terin bir miktarını havlu kılıf emiyor.fatos

Sonunda aldığım yeri aradım. Onlar tarif etti ben yaptım. Ama gerçekten çok zorlandım. Daha oğlumla denemedik. Bakalım inşallah olmuştur.


khan

Aysegul_Yagmur_Irmak,

Annenizdeki koltuk King Plus'sa şurada pdf formatında kitapçığı var:
http://www.britax-roemer.de/uploads/user-guides/12.pdf

Güncel mi bilemiyorum.


fatos

Bugün oğlum oturduğunda kemerler kısa geldi. En sondaydı. Tekrar sökmek zorunda kaldım. Öylesine üzerine koydum ama çok iğreti durdu ve bugün Ankaraya gittik. 1 saatlik yol ama terledi genede. sanırım bu postta terlemek için pek işe yaramayacak. Ve römer koltuklara olmuyor. Ama bugün çok ince yüzücülerin kullandığı bir havlu buldum. Suyu 3 kat hızlı çekip çabuk kuruyormuş. Onlardan aldım. Sırtına onları koymayı deneyeceğim birde. İnşallah işe yarar.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Khan Bey, bizdeki Maxi Cosi Priori SPS (sadece Mothercare'lerde satılıyor), ama belki normal Priorilerle kemer sistemi aynıdır ya da benzerdir değil mi?


Cevaplamak için Üye ol