Sabah 5 te uyanıyor

elif_ozennn soruyor: 7

arkadaşlar merhaba.kızım 3 buçuk aylık.gece uykusu çok güzeldi akşam 8 de yatıp sabah 6-7 arası uyanırdı.ancak 10 gündür kurulu saat gibi 5 te uyanmak istiyor.beslenmek falan diil derdi tek iistediği uyanmak ve oynamak.neden böyle oldu anlamadım hep böyle 5 temi kalkıcaz:(aynı durumu yaşayan varmı acaba?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


nurus

arkadaşımın oğlu da aynı sizin gibiydi.nedeni uykusunu alıyor olması.8 de uyuyan bir bebek o saate kadar kesintisiz de uyumuşsa alıyordur uykuyu benim için.hele birde uykuyu sevmeyecek bir çocuksa eyvah..


burada bu konu çok tartışıldı.saat 7-8 i normal bulanlar da oldu,erken bulanlar da.
ben o saatte uykuyu erken bulanlardandım.kızım rutine girince günde 2 ye düşürdü uykuyu.11-13 ve 18-19,30 arası uyuyup akşamda 21,30-22 gibi gece ye geçiyordu.sabah ta 07,30-08,00 gibi uyanıyordu.bizim gidişimiz hep böyle oldu.


benjamin2010

Benim oğlumda o dönemlerde 5 te uyandırdı.Hala da bazı sabahlar 5-5 buçuk gibi uyanır.Normal bir durum yani.


dalina

keşke benim kızımda 8 de uyusa kesintisiz 5de kalksa daha ne isterim hatta 4e bile razıyım :)


elif_ozennn

arkadaşlar tam anlatamamışım ben:) 8 de yatıyo ama sabaha kadar 2-3 kez karnını doyurmak için kalkıyo tabiki.ama uyanmadan .gözleri kapalı emiyo geri yatıyo.deliksiz değil yani 5 e kadar:)


neretva

Uyuduğu uyandığı saatler normal. Bence bebeklerin erken yatması önemli. 5'te uyanması 4. ayda olmasından olabilir. O ayda gece uyanmaları artıyor, sabah da erken uyanıyorlar. Çevreye ilgileri arttığı için oluyor genelde. 5'te uyandığında pışpışlamayı, emzik alıyorsa emzik vermeyi deneyebilirsiniz. Ama herhalde bunları yapmışsınızdır. Bir de anladığım kadarıyla mutlu uyanıyor, yani uykusunu almış olarak. Ben yatağına birkaç oyuncak koyuyordum, bir yarım saat onlarla oyalanıyordu.

Gece beslenmesini 12'den önce 11 gibi yaparsanız uykusu bölünmez ve uzayabilir.


nurus

elifçim biz doğru anladık.yani kesintisiz uyku o dönemde meme emmesi ve tekrar uyuması demek.ne bebekelr var uyuyup fıkır fıkır sonra uyuyamayan,ağlayan,sabaha kadar bir uykulu bir uykusuz.

o aylardaki bebeğin emmesi ve hemen uyuması yani gecede 2-3-4 kez meme yapması normal olanı zaten.
şahsen ben kesintisiz uykudan anladım zaten.


elif_ozennn

yok saatler alındıktan sonra biz de onun yatma saatini ileri çektik sabah uyanma saati geriye kaymasın diye.başlarda tam da uyguladığımız gibi gidiyordu.ancak 10 gündüz hem daha çok uyanmaya he de erken kalkmaya başladı..bi derdi de yok gibi .anlayamadım kiCevaplamak için Üye ol