28 aylık çocuğun ağız kokusu!

Zerrin_ soruyor: 9

2-3 aydır kızımın ağzı çok kötü kokmaya başladı. Açlıkla alakalı değil;yemekten yarım saat sonra dahi kokabiliyor. 16 tane dişi var, henüz azı dişler çıkmadı, ilk başlarda azıların çıkacağını zannederek çok üstüne düşmedik ama koku hala devam edince acaba başka bir sorun mu var diye endişelenmeye başladım. Dişlerini en az günde bir kere fırçalıyorum da kendisi fırçaladığında muhakkak parmak fırça ile arkadan ben de fırçalıyorum ama içerden geliyor.

Mide ve sindirim ile alakalı bir sıkıntımız yok çok şükür. Gelen diş de yok. Doktorumuza danışdığımız da ise, tek başına koku bir şey ifade etmez dedi, ya açlık ya da reflü olabilir demişti.
Bu yaş grubunda reflü olursa kusması, öğürmesi gerekmez mi? Bu tarz şikayetlerimiz de yok. 
Bu konuda bilgisi olan anneler, bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Doktaraa gidilmeli mi, gidilmeli ise hangi bölüme gitmeli?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


Ezgi_MertBora

Reflu her zaman kusma ogurme yapmazmıs ama genız etı ya da bademcık sebeplı olabılr mı? Kbb uzmanına da br gosterın ıstersenız.


ozlemada7

Disinde curuk olabilir mi,kontrol ettiniz mi


ezgiceylin

emiyormu kızınız? buna benzer bir problem bir yakınım yaşadı doktor emmesiyle alakalı emişti ama ayrıntı hatırlayamıyorum.


beatrix

Genız akıntısı da felakett agız kokusu yapıyor. Öyle böyle degıl..lopikcim

Yukaridakilere ilaveten bagirsakta parazit te agiz kokusu yaparmis, burunda surekli bir kasintiyla birlikte seyreden.....


seres_esra

yakınlarda bende aynı soruyu sormuştum benim kızımında ağız kokusu var zaman zaman geniz akıntısından kaynaklı diye düşünüyorum bebekken reflüsüde vardı ama şu an öyle bir durum söz konusu değil yanlız bebekken kontrollerinde geniz akıntısı olduğunu dr söylüyordu geniz eti veya geniz eti iltihabı olabilir biraz daha büyüsün k.b.b ye yönlendiririm dedi sabahları sanki büyük insanın ağzı gibi kokuyor bence bir k.b.b gösterin sizde bende öyle yapıcam haberleşelim bu konu cidden benimde çok canımı sıkıyor


batuhanuras

Tüm tahlilleri yaptırın derim çünkü 5 yaşında yeğenim aynı sorunu yaşıyordu,  bir çok doktor ve araştırma sonucunda diyabet olduğunu öğrendik :( umarım sizinki basit bir diş sorunudur ama diyabetin göstergelerinden biri ağız kokusu...


kle

Benim büyük oğlumda küçükken ağız kokusu olurdu doktoru hiç önemsemezdi.Şu anda 12 yaşını doldurmal üzere hiç bir sağlık problemi yok.Ama hala ara sıra ağız kokusu olur.Ben geniz akıntısından olduğunu düşünüyorum.


Zerrin_

Verdiğiniz cevaplar için hepinize teşekkür ederim, ilk fırsatta KBB uzmanına götürücem, geniz akıntısı var, geniz eti olabilir demişti tahlil için gittiğimiz bi çocuk dru. 
Aklıma hiç gelmezdi diyabet, bunu da göz ardı etmemek lazım, başka belirtileri nedir onlara da bakayım aklımızda kalmasın. 
Dişlerinde çürük yok çok şükür.
Ne demek ki neymiş hiç bir şeyi hafife almamak lazımmış...


Cevaplamak için Üye ol