7 aydan sonra meme ucu yarası!

umutarzu soruyor: 7

Galiba 7 ay emzirdikten sonra memesi yara olan birtek benimdir. Başından beri neredeyse hiç sıkıntı yaşamadım. Kısa bir süre silikon göğüs ucu kullanıp çözmüştüm. Ama yaklaşık 10 gündür meme uçlarım neredeyse paramparça ve inanılmaz zor emziriyorum.

Lansinoh, teramisin, bepanten kullandım. Emzirmeye birkaç saat de olsa ara verince toparlanıyor, kabuk bağlıyor (o kadar kötü) ama sonra emzirme ile tekrar başa dönüyoruz. Kanıyor, bıçakla kesilmiş gibi açılıyor..

Bir de oğlumun ağzında 2 aydır pamukçuk var, sürekli karbonatla siliyorum, bi ara mikostatin de kullandım ama az miktarda da olsa sürekli nüksediyor. Meme temizliğine de dikkat ediyorum ama acaba birbirimize birşeyler mi bulaştırıyoruz?

Tavsiyesi olan?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


fistikcik

Kesinlikle pamukçuk yüzünden göğü uçlarınız yara olmuş gibi görünüyor. Doktorunuza danışın. Aşağıdaki makalede bu konuda detaylı bilgi var. Google translate ile otomatik çevirildi, bu yüzden çevirisi çok iyi değil. Makalenin başında epey teknik bilgi var, isterseniz onları atlayıp doğrudan tedavi yönetmleri kısmına bakın.

http://translate.google.com.tr/translate?hl=tr&sl=fr&tl=tr&u=http%3A%2F%2Fwww.lllfrance.org%2FFeuillets-pour-les-professionnels-de-sante%2FLa-candidose-mammaire.html


umutarzu

Çok teşekkür ederim. Doktor olarak kime soracağımı da bilemedim, çocuk doktoru bunu bilir mi ki?

Makalede de epeyce yöntem anlatılmış, çok güzel, teşekkür ederim tekrar.

Güncelleme:Az evvel bir cildiye doktorundan randevu aldım. Sonuçları yazarım.


fistikcik

Rica ederim, umarım yardımcı olmuştur. Doktor olarak jinekologunuza danışmanız daha uygun olabilir.


umutarzu

fıstıkçık, siz yazdıktan sonra nette biraz daha araştırdım, neredeyse emin oldum ki problemimiz candida, yani mantar. Cildiye doktoruna da özellikle sizin alanınıza mı giriyor ve bebeği de getirmem lazım mı diye sordum. Bizim alanımız dedi, bebeği de şu an görmeye gerek yok dedi. Bakalım, yarın doktordan sonra bir de jinekoloğumu arar sorarım gerekirse.
umutarzu

Bugün doktora gittim, mantar olmadığını alerji olduğunu söyledi. Fucicort diye antibiyotik ve kortizonlu bir krem verdi, emzirmeden iyice temizlemem gerekiyormuş..

Umarım geçer..


mater

Merhaba aslında doktora da gitmişsiniz ama tecrübemi yazmadan edemedim. Benimde oğlum 6.5 aylıkken aynısı başıma geldi. Madecassol krem kullandım. Ve sürdükten sonra kapattım. Birkaç günde emzirmedim. Sanırım 2 veya 3 gün sonra iyileşmiştim. Size de geçmiş olsun. Acil şifalar...


umutarzu

Teşekkürler mater, ama sorunumuz emmeye ara veremememiz, 1-2 gün dinlendirebilsem geçecek sanki ama bilhassa geceleri ve bilhassa 3-4 gündür hiç bir şekilde emmemeye ikna edemediğim bir oğlum var. Madecassol öneren çok oldu, onu da alıp deneyeceğim.Cevaplamak için Üye ol